Entertainment, Wywiady

Czy w obliczu kolejnych kontuzji Erik ten Hag zdecyduje się na nową opcję w ataku – Sergiño Desta? Taką możliwość sugerują obserwatorzy w Holandii, a nie wyklucza tego sam zawodnik.

W pojedynku z PSV Eindhoven w drugiej połowie trener nie miał już do dyspozycji Babela i Promesa, czyli dwóch podstawowych skrzydłowych. Ten Hag musiał improwizować i wprowadził na boisko Mazraouiego, który grał na pozycji skrzydłowego w przeszłości. Mazraoui lepiej czuje się jednak w innej roli i eksperci sugerują, że warto postawić na bardziej usposobionego ofensywnie Desta.

Dest w zespołach młodzieżowych również występował jako boczny pomocnik.

“Jeżeli trener zechce postawić na mnie w roli ofensywnej, nie będę miał z tym żadnego problemu. Będzie w porządku. Zagram na danej pozycji i dam z siebie wszystko” – powiedział Dest w rozmowie z Ajax Life.

Reprezentant USA został wybrany zawodnikiem meczu z PSV.

“Jeśli jestem skoncentrowany i spokojny, gram najlepiej. W ten sposób mogę też najbardziej się rozwinąć. Chcę być bardziej decydujący i poprawić swoje statystyki. Chcę zdobywać bramki i zaliczać asysty. Ponadto wykonywać swoje zadanie w defensywie i wyłączać z gry przeciwnika” – zakończył Dest.

Share

2 komentarze

  1. listekok

    Niech spróbuje Onane na skrzydło, podobno gdy przechodził z żaka do trampkarza w końcówce meczu też zagrał na tej pozycji 😀

  2. ekselo1989

    Po meczu z PSV i kolejnej nawałnicy kontuzji też o tym pomyślałem. Nie ma już po prostu kogo na te skrzydła wrzucać, a Dest może śmiało zagrać na lewej i prawej mańce przy swojej szybkości, technice i ciągu na bramkę. Mazraoui na PO, a Dest na skrzydło. Warto spróbować, bo linia ataku posypała się już dokumentnie.

Zostaw komentarz