Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag odniósł się do licznych kontuzji w szeregach kadry Ajaksu. Jego zdaniem każdy uraz to osobna historia, a intensywność treningów obecnie nie jest wysoka.

Obecnie Ajax ma aż siedmiu kontuzjowanych zawodników, co stwarza ogromne problemy dla trenera. Mistrzowie Holandii zmagają się z licznymi urazami praktycznie od listopada, kiedy to z gry wypadł David Neres. Później było raz lepiej, raz gorzej, a obecnie sytuacja wygląda dramatycznie. Poza grą są Blind, Ziyech, Neres, Labyad, Veltman, Promes i Babel. Istnieje jednak szansa, że w najbliższym meczu z Utrechtem zobaczymy któregoś z wymienionych graczy.

“Każda kontuzja ma swoją historię. Nie trenujemy intensywnie, ponieważ nie jest to nawet możliwe. Mamy trudny terminarz i musimy grać niemal co trzy dni, co sprawia, że nie mamy czasu na cięższy trening. W ciągu ostatnich tygodni byliśmy w stanie trenować nieco częściej, ale jestem przekonany, że nie ma to nic wspólnego z obecnymi problemami zdrowotnymi” – powiedział trener Ajaksu w rozmowie z Algemeen Dagblad.

Skąd więc tyle kontuzji? Ten Hag raz jeszcze wskazuje na trudny terminarz.

“Piłkarze są przeciążeni. Oczywiście prowadzimy regularne badania i analizujemy każdego zawodnika osobno, by wiedzieć dokładnie skąd bierze się dany uraz, jednak w moich oczach to nie jest takie skomplikowane. Kilku graczy nie miało normalnych wakacji. Poprzedni sezon był pełen sukcesów, ale również bardzo wymagający. Po zakończeniu rozgrywek wielu piłkarzy musiało jeszcze wyjechać na różne zgrupowania reprezentacji czy uczestniczyć w turnieju latem. Później mieli może kilka wolnych dni i wrócili do klubu, gdzie czekały nas już eliminacje do Ligi Mistrzów. Lato pełne gry” – wyjaśnia Ten Hag.

W Ajaksie każdy zawodnik jest monitorowany indywidualnie pod względem kondycji fizycznej. Sztab medyczny interweniuje gdy wskaźniki alarmują o przeciążeniach.

“Tak, patrzymy na to indywidualnie. Jeśli jest to możliwe, dajemy zawodnikom kilka dni wolnego. Najbliższe tygodnie będą bardzo ważne, ale i trudne ze względu na liczne urazy. Czujemy się jednak pewni siebie i zamierzamy korzystać z szerokości naszej kadry. To jedyny sposób, by rozwiązać problemy” – zakończył Ten Hag.

Share

Zostaw komentarz