Entertainment, Wywiady

Kapitan Ajaksu, Dusan Tadić wypowiedział się krytycznie o występie drużyny z Amsterdamu w dzisiejszym starciu z Groningen. Jego zdaniem liczne kontuzje i osłabienia nie mogą być wymówką.

“Mecze wyjazdowe z Groningen zawsze są trudne, ale my byliśmy dzisiaj bardzo słabi i niedokładni, szczególnie w pierwszej połowie. To wymagało natychmiastowej poprawy. Po pewnym czasie w drugiej połowie nasza gra zaczynała się układać, zwłaszcza w końcówce, ale było za późno. Gdybyśmy jednak zagrali cały mecz tak jak w drugiej połowie to moglibyśmy zwyciężyć” – powiedział Serb w rozmowie z FOX Sports.

“Nasza gra pozycyjna nie była dobra. Założenia były inne. Musimy budować nasze akcje z trójką defensorów i kreować przestrzenie pomiędzy formacjami. To nam się nie udawało. Ponadto przegrywaliśmy pojedynki indywidualne. Dlatego nic nie mogło się ułożyć w naszej grze.”

Ajax musiał radzić sobie bez czterech podstawowych graczy: Onany, Blinda, Neresa i Ziyecha.

“Tak, to są znaczne osłabienia, tracimy ważnych zawodników, ale to też stwarza okazję dla zmienników. Oni muszą wykorzystać swoje szanse. Jesteśmy Ajaksem, największym klubem w kraju. Brak kilku graczy nie może być wymówką. Musimy patrzeć na siebie, musimy grać lepiej. Czas spojrzeć w lustro i dokonać analizy. Wyciągnąć wnioski, zobaczyć słabe elementy i wspólnie pracować nad tym, by gra wyglądała lepiej” – powiedział Tadić.

Share

Zostaw komentarz