Entertainment, Wywiady

W pucharowym spotkaniu ze Spakenburgiem w pierwszym zespole Ajaksu oficjalnie zadebiutował Naci Ünüvar. 16-latek na tym nie poprzestał i wywalczył karnego, którego osobiście zamienił na bramkę. Młody zawodnik nie krył swojego zadowolenia po ostatnim gwizdku.

“Myślę, że dopiero po jakimś czasie dotrze do mnie to, co się naprawdę wydarzyło. Liczyłem na debiut w tym meczu. Wiedziałem, że jest szansa, że wynik będzie bezpieczny w drugiej połowie, co stworzy okazję na moje wejście. Zaprosiłem rodzinę na stadion i okazuje się, że była to dobra decyzja” – powiedział Ünüvar w rozmowie z FOX Sports.

“Rzut karny? Od razu poprosiłem o niego Huntelaara, a on bez wahania się zgodził. Usłyszałem od kolegów z drużyny, że to mój moment. To naprawdę piękna chwila. Cieszyłem się z tego, ponadto bardzo miła była reakcja kibiców i pozostałych graczy. Cieszyli się moim szczęściem.”

Wczorajsza sytuacja automatycznie przywołuje wspomnienia, gdy Abdelhak Nouri w swoim debiucie zdobył bramkę z rzutu wolnego. Podobnie jak Ünüvar poprosił o możliwość oddania strzału.

“To prawda, Appie zrobił to samo. Wiem, że jestem dość często porównywany do niego. Zwłaszcza w mediach społecznościowych. To miłe. Oglądałem jego grę i mnóstwo filmików. Robił z piłką genialne rzeczy.”

16-latek przyznał także, że stara się brać przykład z Hakima Ziyecha.

“Hakim jest znakomitym piłkarzem i cieszę się, że jest z nami w klubie i mogę się na nim wzorować. On pomaga mi w trakcie treningów, często podpowiada różne rzeczy. To cenne uwagi od tak wielkiego piłkarza. Po meczu przyszedł do mnie i osobiście mi pogratulował. Powiedział, że liczy na jeszcze więcej z mojej strony” – zakończył Ünüvar.

Share

Zostaw komentarz