Entertainment, Wywiady

Nicolás Tagliafico ani przez chwilę nie żałował decyzji przejścia do Ajaksu. Defensor świetnie czuje się w obecnym klubie i nie zamierza odchodzić za wszelką cenę.

“To zdecydowanie była dobra decyzja. W Amsterdamie czuję się bardzo komfortowo. Mamy bardzo mocny zespół i przygotowaliśmy konkretne cele na pozostałą część sezonu. Prezentujemy taki sam styl gry w rozgrywkach krajowych i europejskich. To jest bardzo ważna rzecz dla piłkarza. Jako zespół zawsze dążymy do zwycięstwa i chcemy być najlepsi” – powiedział Nico w rozmowie z FOX Sports.

W grudniu ekipa z Amsterdamu miała słabszy okres, w którym przegrała trzy mecze z rzędu.

“Tak, to było trochę zaskakujące i niespodziewane. Odkąd jestem w tym klubie nie zdarzyło nam się przegrać dwa razy z rzędu, a teraz nagle przyszły trzy takie porażki. Cóż, to się zdarza i jedynie możemy wyciągnąć z tego lekcję. Ważne jest też to, by myśleć pozytywnie. W ten sposób szybko można wrócić na odpowiednią ścieżkę.”

Argentyńczyk nie myśli o transferze i nie zamierza w żaden sposób wymuszać swojego odejścia latem lub później.

“Transfer? Nie, nie szukam nowego klubu. Nigdy nie powiem, że chcę odejść. Jeżeli otrzymam ofertę, po prostu ją rozpatrzę i zdecyduję czy jestem zainteresowany. Na pewno nie będę się żegnał w czerwcu. Mam kontrakt do 2022 roku. Czuję się dobrze w Ajaksie i myślę, że pozytywne uczucia są po obu stronach. Przyszedłem do Ajaksu, by dać z siebie wszystko. Nauczyłem się tutaj już wielu rzeczy, jak choćby nowego dla mnie stylu gry, podstaw taktycznych, gry pozycyjnej. Latem mówiło się o odejściu, ale nie żałuję, że zostałem. Wręcz przeciwnie. Zostałem, bo wierzę, że klub nadal może walczyć o konkretne trofea” – powiedział Tagliafico.

Dario Cvitanich jest w tym momencie najskuteczniejszym Argentyńczykiem w historii Ajaksu. Napastnik zdobył 13 bramek, ale jego rekord pobić zamierza właśnie Tagliafico, który ma na koncie 11 trafień.

“Poznałem nową stronę siebie. Instynkt napastnika. Zdobyłem już kilka bramek. Dlatego uważam, że uczucie między mną a Ajaksem jest wzajemne. Daję z siebie wszystko, a klub robi wszystko dla mnie. Staję się w ten sposób lepszym piłkarzem. Nie jestem tylko obrońcą, mogę dać wiele w ataku. Teraz już całkowicie opanowałem sposób gry i mogę swobodnie poruszać się na boisku. Boczni defensorzy w obecnym futbolu są bardzo wszechstronni. Moja rola jest luźna i mogę zdobywać bramki. Mam nadzieję, że będę to kontynuował. Tak, chcę pobić ten rekord Cvitanicha i stać się najskuteczniejszym Argentyńczykiem w Ajaksie. Brakuje niewiele” – zakończył Nico.

Share

3 komentarze

  1. kamil.szczepaniak1985

    Świetny na każdym metrze boiska

  2. bartek_niwka

    Oby grał jak najdłużej.

Zostaw komentarz