Promowane, Transfery

Potwierdziły się doniesienia mediów sprzed kilku dni, Ryan Babel ponownie piłkarzem Ajaksu Amsterdam!

33-letni zawodnik trafi do Amsterdamu na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Ajax nie szuka w skrzydłowym trwałego wzmocnienia kadry, ale raczej zabezpieczenia, na wypadek tego, gdyby przedłużała się absencja Davida Neresa. Babel został wypożyczony z tureckiego klubu Galatasaray SK.

Dla Ryana Babela będzie to już trzecia przygoda z Ajaksem. Holender zaczynał swoją piłkarską przygodę właśnie w Amsterdamie, gdzie w latach 2004-2007 rozegrał 73 spotkania, strzelając 14 bramek. Po opuszczenie Ajaksu, gracz trafił do Liverpoolu, a następnie do Hoffenheim. W 2012 roku wrócił zaś do Amsterdamu, gdzie pomógł w wywalczeniu mistrzostwa kraju. Następnie skrzydłowy błąkał się po takich klubach jak Kasimpasa, Al Ain, Deportivo, Besiktas i Fulham. Od 2019 roku Holender reprezentował barwy Galatasaray.

Turecki klub zdecydował się na wypożyczenie piłkarza, bowiem ma problemy finansowe, a pensja Babela bardzo obciążała budżet klubowy. Jeśli wierzyć doniesieniom, Ryan zdecydował się na dużą obniżkę swojego wynagrodzenia, aby trafić do Amsterdamu. W umowie nie ma mowy o transferze definitywnym.

Witamy ponownie!

Share

4 komentarze

  1. kaminski_mariusz

    Reiniera niestety już mamy z głowy, gdyż real Madryt go sprzątnął.

  2. kilof

    Bardzo dobrze! To jest konkret, miał być i jest. Czekamy dalej na obrońcę.

  3. yogi-1984

    Oby pomógł Ajaxowi… ja się cieszę z jego powrotu😀

Zostaw komentarz