Entertainment, Wywiady

Ryan Babel dziś rano przybył do Amsterdamu, by przejść obowiązkowe testy medyczne przed transferem do Ajaksu. Oficjalne ogłoszenie półrocznego wypożyczenia jest możliwe w każdej chwili.

Nikt już nie robi z tego tajemnicy. Sam zawodnik zdążył już udzielić wywiadu dla De Telegraaf i wyraził swoje zadowolenie z tego, że ponownie będzie mógł reprezentować barwy Ajaksu.

“To dość dziwne uczucie, ponieważ wszystko działo się błyskawicznie. Jestem bardzo szczęśliwy. Jestem Ajaciedem i to nigdy się nie zmieni. Klub znacznie się rozwinął w ostatnich latach i miło było to obserwować. Teraz będę tego częścią i to dla mnie coś wyjątkowego” – powiedział Babel.

“Nie zastanawiałem się nad ofertą Ajaksu. Dla mnie zaszczytem będzie ponownie grać dla tego klubu, ale zdawałem sobie sprawę z tego, że nie wszystko zależy ode mnie. Musieliśmy poczekać na odpowiedź Galatasarayu. Okazało się, że mogę pomóc obu klubom jeśli odejdę na wypożyczenie i ostateczna decyzja była więc bardzo łatwa. Mogę być wzmocnieniem dla Ajaksu. Galatasaray ma obecnie problemy finansowe, więc moje tymczasowe odejście jest im na rękę. Wszyscy są zadowoleni.”

Jaką rolę widzi dla siebie Babel w obecnym Ajaksie?

“Nie wiem i to też nie do końca zależy ode mnie. Zamierzam ciężko trenować i czekać na reakcję trenera. Zawsze byłem skupiony na zadaniach drużynowych. Chcę zdobyć mistrzostwo i pomóc w europejskich rozgrywkach tak długo jak będzie to możliwe. Ajax ma doskonałą kadrę i nie mogę się doczekać, by dołączyć do chłopaków” – stwierdził Holender.

“W umowie wypożyczenia nie ma opcji wykupu. Po sezonie wracam do Galatasarayu, gdzie mam kontrakt do 2022 roku. Teraz skupiam się, by wzmocnić Ajax i osobiście pracować nad formą na Euro 2020. Dobrze, że spotkam tutaj innych reprezentantów, jak choćby Promesa. Lubimy ze sobą współpracować, ale mieliśmy do tej pory okazje tylko na zgrupowaniach kadry. Teraz będziemy mogli wypracować pewne automatyzmy. Gra w piłkę z Promesem to czysta przyjemność” – zakończył Babel.

Share

Zostaw komentarz