Entertainment, Transfery

Na zainteresowanie ze strony innych klubów nie mogą narzekać także młodsi zawodnicy Ajaksu. Do Amsterdamu napływają kolejne zapytania dotyczące ewentualnych transferów.

Algemeen Dagblad informuje, że Sparta Rotterdam chciałaby wzmocnić swoją selekcję nowym napastnikiem po tym jak z klubem pożegnał się Lars Veldwijk. Na szczycie listy życzeń znalazł się Lassina Traoré, który imponuje skutecznością w barwach Jong Ajaksu. Prawdopodobnie mówimy tu o ofercie wypożyczenia do końca sezonu, jednak nie wiadomo czy Ajax będzie chciał pozwolić na odejście napastnika, nawet tymczasowe. Runda wiosenna to walka na trzech frontach i Traoré może okazać się potrzebny w pierwszym zespole.

De Telegraaf natomiast donosi, że Norwich City zgłosiło się z ofertą zakupu Svena Botmana. Środkowy obrońca aktualnie występuje na wypożyczeniu w Heerenveen i zbiera całkiem niezłe opinie. Angielski klub chce jak najszybciej wzmocnić linię defensywy i kandydata znalazł właśnie na boiskach Eredivisie. Botman może być zainteresowany takim transferem, gdyż wiele wskazuje na to, że w Amsterdamie nie ma przyszłości. Jeśli jednak Ajax zdecyduje się zaakceptować ofertę, wówczas w pierwszej kolejności trzeba będzie zakończyć wypożyczenie gracza, co będzie wiązać się z rekompensatą finansową dla Heerenveen. Potencjalna sprzedaż Botmana nie przyniesie dużych wpływów.

Share

Zostaw komentarz