Entertainment, Wywiady

Marc Overmars zdaje sobie sprawę z tego, że utrzymanie selekcji Ajaksu w obecnej formie, będzie bardzo trudne.

Ajax ma w swoich szeregach co najmniej kilku graczy, którzy odejść mieli już rok temu, ale jednak pozostali w klubie. Za pół roku o powtórkę może być jednak bardzo trudno.

“Nasi gracze byli rozchwytywani, ale już na początku dokonaliśmy ustaleń z wieloma chłopakami w sprawie pozostanie tutaj. Udało nam się to przez poprawę umów, ale najbliższego lata spodziewam się znacznie większych problemów. Utrzymanie selekcji będzie bardzo trudne.”

“Chcemy myśleć o tym razem z piłkarzami i ponieważ działamy jako rzetelny partner, piłkarze myślą o tym razem z nami. Jeśli zawodnicy osiągnęli już swoje maksimum tutaj, jesteśmy im za to wdzięczni i nie blokujemy transferu. Pomyślcie o Donnym van de Beeku czy Hakimie. Oni są tu już od pewnego czasu i dali Ajaksowi wiele pięknych chwil.”

Mimo tego, że Ajax ma obecnie spore problemy kadrowe, transfery nie są wcale taką oczywistością.

“Erik już teraz nie ma łatwo w zarządzaniu taką selekcją. W Barcelonie czy Manchesterze City, topowi gracze siedzą na ławce bez narzekania, ale nie w Ajaksie, przynajmniej jeszcze nie.” – dodał Overmars odnosząc się do tego, że przy pełnej selekcji, przynajmniej jeden z czołowych graczy zawsze siedzi na ławce.

Najbliższe lato może być dla Ajaksu trudne również z tego powodu, iż spore zainteresowanie wzbudzać będzie Erik ten Hag.

“Wiem, że Erik jest na liście czołowych klubów i z łatwością mógłby zmienić klub, ale na pewno nie zamierzam od tak go wypuścić. Te drzwi na razie są zamknięte.”

Mimo, że Marc nie zamierza blokować transferu Ziyecha do innego klubu, po cichu ma nadzieje na to, że Marokańczyk zostanie w Amsterdamie.

“W przypadku Hakima często myślę, że osiągnął już swoje maksimum, ale on z każdym kolejnym sezonem robi krok naprzód. Czasem mówię do niego: “Możesz zostać Misterem Ajaksu, czemu miałbyś odchodzić?”. Bądźmy jednak szczerzy: Hakim ma 27 lat i jest w topowej formie. Jeśli chce zrobić krok, który ma gdzieś tam w głowie, może to zrobić z łatwością.”

Share

Zostaw komentarz