Entertainment, Wywiady

17-letni Ryan Gravenberch po raz pierwszy wybiegł w pierwszym składzie Ajaksu i swoją szansę wykorzystał. Pomocnik swój świetny występ przeciwko ADO udokumentował zdobywając bramkę i dokładając do tego asystę.

“To samo w sobie było bardzo przyjemne. Wcześniej na Arenie zaliczyłem tylko kilka minut, teraz znalazłem się w jedenastce. W dodatku zdobyłem bramkę. Dostałem podanie od Dusana Tadicia, odwróciłem się i od razu pomyślałem, że chcę sam zakończyć akcję i oddać strzał. Bramka, wszystko zgodnie z planem” – powiedział z uśmiechem młody Holender.

“Oczywiście, że chciałbym grać jak najczęściej w pierwszym zespole. Jeżeli jednak znajduję się w składzie Jong to muszę pokazać, że jestem gotowy na trudniejsze wyzwania. Muszę dawać z siebie wszystko i cierpliwie czekać na kolejne szanse. Rundę jesienną zacząłem bardzo dobrze, ale później widoczna była obniżka formy. Starałem się wrócić do swojej gry, dostałem szansę ostatnio w pucharze przeciwko Telstarowi. To nie był idealny występ, ale byłem odpowiednio zaangażowany. Dziś kolejne minuty na boisku i wszystko wyglądało zdecydowanie lepiej.”

Po takim występie apetyt może jedynie wzrastać. Pomocnik w drugiej części sezonu chce powalczyć o więcej okazji do gry w zespole Erika ten Haga. Bardzo ważny będzie kilkudniowy okres przygotowawczy w styczniu w Katarze.

“Przed nami przerwa zimowa, krótkie wakacje, w trakcie których trzeba zachować dobrą kondycje. Wkrótce wracamy do klubu i jedziemy na zgrupowanie do Kataru. Być może tam otrzymam kolejną szansę. Muszę o to walczyć, zasłużyć. W Katarze chcę pokazać kim jestem i liczę na to, że trener to doceni i otrzymam więcej minut gry” – zakończył Gravenberch w rozmowie z FOX Sports.

Share

Zostaw komentarz