Entertainment

Zakończyły się już ostatnie mecze fazy grupowej Ligi Europy. To oznacza, że poznaliśmy pełną listę potencjalnych rywali Ajaksu Amsterdam w 1/16 finału tych rozgrywek. Losowanie odbędzie się w poniedziałek.

Ajax będzie wśród zespołów rozstawionych. Status ten otrzymują kluby z pierwszych miejsc grup Ligi Europy oraz czterech “spadkowiczów” z Ligi Mistrzów z najlepszym bilansem. Automatycznie więc potencjalnymi przeciwnikami podopiecznych Erika ten Haga są drużyny z drugich miejsc oraz pozostałe ekipy, które zajęły trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. Na tym etapie turnieju nie mogą zagrać ze sobą przedstawiciele jednego kraju.

1/16 finału Ligi Europy – potencjalni rywale Ajaksu:

Club Brugge, Olympiakos, Szachtar Donieck, Bayer Leverkusen, APOEL, FC Kopenhaga, Getafe, Sporting CP, CFR Cluj, Eintracht Frankfurt, Rangers FC, Łudogorec Razgrad, VfL Wolfsburg, AS Roma, Wolverhampton.

Spotkania tej fazy zostaną rozegrane 20 oraz 27 lutego. Ajax pierwszy mecz zagra na wyjeździe. Losowanie w poniedziałek (16 grudnia) o godzinie 13:00.

Share

2 komentarze

  1. ekselo1989

    Tak szczerze, to ciężko się takim losowaniem ekscytować po tym jak 1/8 LM była na długość buta. Dobry wynik w LE mile widziany, ale przede wszystkim trzeba trzymać w garści krajowe podwórko.

Zostaw komentarz