Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag miał mieszane uczucia po zwycięstwie 5:2 nad Twente. Ajax rozpoczął mecz bardzo źle i przegrywał 0:2, jednak udało się wrócić do walki w całkiem imponującym stylu.

“Zaliczyliśmy w tym spotkaniu bardzo zły start, ale też świetny powrót. Wiedzieliśmy, czego możemy się tutaj spodziewać, ale w pierwszych minutach wyglądaliśmy na całkowicie nieprzygotowanych. Popełnialiśmy błędy i z tego pojawiły się sytuacje dla rywali. Oddaliśmy im te dwie bramki. W konstrukcji i rozegraniu byliśmy po prostu słabi. To jest niedopuszczalne i nie może nam się przydarzać. Nie ma na to żadnego wytłumaczenia. Z powodu takiego braku ostrożności mieliśmy duże problemy. Gra w defensywie jest w takich sytuacjach niemożliwa. Rozpoczynanie meczów w tak niezdyscyplinowany sposób jest nie do zaakceptowania” – powiedział stanowczo Ten Hag w rozmowie z FOX Sports.

W Enschede bohaterem został autor hattricka, Noa Lang. Skrzydłowy zadebiutował w pierwszej jedenastce i zdaniem trenera nie było to spowodowane jedynie problemami kadrowymi.

“Nie, miałem też dostępne inne opcje, ale chcę zachować balans w zespole. On otrzymał szansę od pierwszej minuty, ponieważ na to zasłużył. W ostatnim czasie spisywał się bardzo dobrze. Jest w tym momencie dla nas bardzo przydatny, gdyż faktycznie mamy problemy kadrowe w ofensywie. Noa Lang pokazał, że jest gotowy. Pokazał to na treningach oraz grając w Jong. Dzisiaj zaprezentował to także w pierwszym zespole w fantastyczny sposób.”

Na słowa pochwały zasłużył również Klaas-Jan Huntelaar. Doświadczony napastnik zdobył dwie bramki.

“Klaas-Jan jest zawsze opcją. On doskonale wywiązuje się ze swoich zadań i robi dokładnie to, czego drużyna potrzebuje, czyli zdobywa bramki. Wnosi do zespołu coś w rodzaju zabójczego jadu” – powiedział szkoleniowiec Ajaksu.

Share

Zostaw komentarz