Entertainment

Zakaria Labyad nie będzie dostępny w najbliższych miesiącach. Erik ten Hag zdradził dzisiaj, że kontuzja Marokańczyka jest poważniejsza niż początkowo zakładano.

Skrzydłowy niedawno dość niespodziewanie wskoczył do składu po kontuzji Davida Neresa i pozytywnie zaskoczył kibiców. Ciężko pracował na treningach, co też przełożyło się na niezłe występy, a w spotkaniu z Heraclesem wpisał się na listę strzelców. W meczu Ligi Mistrzów z Lille doznał kontuzji kolana i musiał opuścić boisko. Teraz wiemy już, że jest to uraz poważny.

Erik ten Hag po pojedynku z Twente został zapytany o sytuację Labyada i nie miał do przekazania pozytywnych wieści.

“Okazuje się, że jego uraz jest znacznie poważniejszy niż zakładaliśmy. On musi przejść jeszcze szereg dodatkowych badań i wtedy poznamy dokładną diagnozę, ale teraz już wiemy, że Zakaria nie zagra do końca tego roku i najprawdopodobniej opuści znaczną część rundy wiosennej” – powiedział trener Ajaksu na pomeczowej konferencji prasowej.

Jak doskonale pamiętamy, do końca roku nie zagra również David Neres, co oznacza, że miejsce w pierwszym składzie na skrzydle zajmie najpewniej Noa Lang. Młody Holender zaimponował dziś w Enschede, zaliczając hattricka.

Spotkanie z Twente z kontuzją zakończył Quincy Promes. Skrzydłowy przejdzie badania w poniedziałek i wówczas dowiemy się kiedy będzie mógł wrócić na boisko.

Share

2 komentarze

  1. youngmoney3755

    Z perspektywy samego labyada to musiał być mega cios, nie grał tyle czasu a jak w końcu dostał szanse i pokazał się z niezłej strony to od razu kontuzja, szkoda chłopaka.

  2. Crayzie

    Trochę szkoda, bo przy naszych gwiazdach i on potrafi błysnąć 🙂

Zostaw komentarz