Entertainment, Wywiady

Klaas-Jan Huntelaar po nieco dłuższej przerwie pojawił się dziś na boisku w Enschede i zdobył dwie bramki. Napastnik chciałby grać częściej, ale rozumie swoją sytuację i ją akceptuje.

“Jeśli chodzi o bramki i skuteczność wszystko jest w porządku. Chciałbym zaliczać trochę więcej minut gry. Mając jednak mniej okazji do gry chce się je bardziej wykorzystać. Rozumiem, że trener dokonuje swoich wyborów. Oczywiście, że każdy chce grać jak najczęściej. Zachowuję spokój. Nie zakończyliśmy jeszcze nawet pierwszej części sezonu” – powiedział Holender.

Doświadczony zawodnik starał się wspierać i pomagać młodszemu koledze – Langowi. Jak się jednak okazuje Noa Lang doskonale radzi sobie bez dodatkowej pomocy.

“Ostatecznie on to wszystko zrobił sam. Naturalnie starsi gracze chcą pomagać, ale wszystko zależy od zawodnika. Chętnie pomagamy sobie wzajemnie. Ja na przykład powiedziałem mu dzisiaj, że powinien oddawać spokojne strzały i skupiać się na celu, a nie na sile. Zauważyłem, że za często strzela zbyt mocno, a to nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Dzisiaj pokazał, że wyciąga wnioski i wykonał fantastyczną robotę.”

“Zaczęliśmy dziś słabo, niechlujnie, ale bardzo ważny był gol kontaktowy jeszcze w pierwszej połowie. To była dobra akcja. Ważny moment, który pozwolił nam wejść w drugą połowę nieco pewniej. Powiedzieliśmy sobie, że jeśli uda się szybko wyrównać to jesteśmy w stanie wygrać ten mecz. Tak też się stało” – zakończył napastnik w rozmowie z Ajax TV.

Share

Zostaw komentarz