Entertainment, Wywiady

Mówiąc krótko – Perr Schuurs zdał egzamin. Młody defensor stanął na wysokości zadania i przeciwko Lille zaliczył bardzo dobry występ, prawdopodobnie jego najlepszy w barwach Ajaksu.

“Jestem bardzo zadowolony po tym meczu. Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty. Myślę, że rozegrałem dobry mecz, cieszę się, że utrzymywałem koncentrację i pewność siebie od początku do końca. Komunikacja w zespole jest na wysokim poziomie, chociaż jeszcze momentami mieliśmy małe trudności” – powiedział Holender.

Schuurs jest zadowolony ze swojego występu oraz postępów, jakie poczynił w ostatnich tygodniach.

“Stałem się silniejszy fizycznie, a także bardziej dynamiczny. Patrząc na mecz z Lille to bardzo się przydało. Jestem szczęśliwy i czuję ulgę, że w takim spotkaniu wszystko poszło zgodnie z planem. W defensywie spisaliśmy się dobrze, ale musieliśmy też liczyć na pomoc bramkarza. Onana interweniował fantastycznie przy stanie 0-2. Gdyby padła bramka na 1-2, wszystko mogłoby stać się bardziej emocjonujące i trudniejsze dla nas.”

20-letni obrońca zdradził także, na kim wzoruje się w swojej grze. Wzorem do naśladowania jest… Matthijs de Ligt. Niewiele starszy od niego zawodnik, były kolega z klubu, aktualnie reprezentujący barwy Juventusu. Jak przyznaje Schuurs, De Ligt wywarł na nim świetne wrażenie zwłaszcza we wtorkowym spotkaniu przeciwko Atletico.

“Oglądałem ten mecz z Kjellem Scherpenem. Powiedziałem mu, że właśnie taki chciałbym być. Chcę być bardziej ostry i bezwzględny w swojej grze. To nie leży w mojej naturze i dlatego muszę to wypracować. Myślę, że zaliczyłem już duży postęp, ale nadal jest nad czym pracować. Mecz z Lille był świetny i zaliczyłem świetne interwencje. Trener mnie pochwalił, teraz pokazałem, że może na mnie liczyć również w ważniejszych i trudniejszych spotkaniach” – powiedział Schuurs w rozmowie z NU Sport.

Share

Zostaw komentarz