Entertainment, Wywiady

Hassane Bandé wielkimi krokami zbliża się do powrotu do gry na najwyższym poziomie. Skrzydłowy wyleczył już swoją poważną kontuzję i niewykluczone, że wkrótce znajdzie się w selekcji pierwszej drużyny Ajaksu.

O tym zawodniku mogli zapomnieć już kibice klubu z Amsterdamu. Przypomnijmy – Hassane Bandé latem 2018 roku przybył do Ajaksu z belgijskiego KV Mechelen. Transfer został ogłoszony i sfinalizowany pół roku wcześniej, ale gracz dokończył sezon w Belgii. Niestety latem jeszcze przed oficjalnym debiutem doznał bardzo poważnej kontuzji i wypadł z gry na zdecydowanie dłużej niż można się było spodziewać. Jego rehabilitacja była skomplikowana i wciąż się przedłużała. Ostatecznie Bandé wrócił na boisko dopiero kilka tygodni temu. O swoich doświadczeniach opowiedział w rozmowie z Ajax TV.

“Złamałem nogę już na samym początku swojej przygody w Ajaksie, nie mogłem w to uwierzyć. To była pierwsza kontuzja w mojej karierze i od razu tak poważna. Gdy poinformowano mnie o złamaniu, nie wierzyłem, nie wyobrażałem sobie tego. To było dla mnie bardzo trudne” – powiedział reprezentant Burkina Faso.

“Kontuzja jest już za mną, ale nie jestem jeszcze sprawny i gotowy w stu procentach. Pracuję nad tym, by jak najszybciej dojść do mojego najwyższego poziomu. Krok po kroku, wszystko idzie w dobrym kierunku. Trenuję dodatkowo z Richardem Witschge oraz szkoleniowcami w Jong Ajax.”

“Moja kontuzja nie może się już powtórzyć, ponieważ mam teraz w nodze żelazną szpilkę. Może pozostać jedynie strach, ale to jest wyłącznie w mojej głowie. Nad tym również pracuję i jeśli będę dawał z siebie wszystko, wówczas pokonam ten strach. Moje cele pozostają niezmienne. Chcę grać regularnie w pierwszym zespole, zdobywać bramki i pomagać wygrywać trofea. Chcę sprawiać kibicom dużo przyjemności” – kontynuuje 21-letni skrzydłowy.

Kontuzja wyeliminowała piłkarza z gry, ale zdążył on odpowiednio zaaklimatyzować się w Amsterdamie i kadrze Ajaksu.

“Dobrze dogaduję się praktycznie ze wszystkimi. Moim najlepszym przyjacielem tutaj jest Lassina Traore, który mówi w tym samym języku, co automatycznie znacznie ułatwia sprawę. Mam też świetny z innymi jak Onana, Ziyech, Labyad czy Mazraoui” – zakończył Bandé.

Skrzydłowy w tym sezonie zagrał dwa razy w barwach Jong, choć dotychczas jedynie przez 17 minut. Ponadto wystąpił w dwóch meczach sparingowych w trakcie przerwy na reprezentacje. Kilka dni temu ponownie pojawił się na boisku w wygranym 6:1 sparingu z Willem II Tilburg i zdobył jedną z bramek. Jak sugerują media – klub nadal chce postępować z nim bardzo ostrożnie, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze to otrzyma on szanse w pierwszym zespole w ciągu najbliższych miesięcy, choć prawdopodobnie nie w tym roku.

Share

Jeden komentarz

  1. Crayzie

    Bardzo pozytywny, budujący news 🙂

Zostaw komentarz