Entertainment, Opinie, Transfery

W mediach ponownie wrócił temat ewentualnego powrotu do Ajaksu dwóch belgijskich obrońców – Tobiego Alderweirelda oraz Jana Vertonghena. Czy taki powrót jest realny?

Temat wraca nieprzypadkowo. Obaj zawodnicy mają umowy do 30 czerwca 2020 roku i wciąż nie doszli do porozumienia z Tottenhamem w sprawie przedłużenia współpracy. O ich sytuacji informuje dziś De Telegraaf.

Zdaniem mediów piłkarze mogą nie dojść do porozumienia z klubem i po zakończeniu sezonu odejść za darmo. Co więcej, od stycznia będą mogli już oficjalne przyjmować oferty i negocjować z nowymi pracodawcami. W związku z tym Tottenham obawia się, że Belgowie odejdą za darmo i taki scenariusz wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Ponadto media przekonują, że klub z Londynu nie oferuje doświadczonym zawodnikom wieloletniej umowy, a to kolejny czynnik, który może popchnąć defensorów do odejścia na zasadzie wolnego transferu. Nawiasem mówiąc w identycznej sytuacji jest także Christian Eriksen, ale póki co nie ma raczej szans na jego powrót do Amsterdamu.

Inaczej wygląda sprawa Alderweirelda i Vertonghena, którzy w przyszłym roku skończą odpowiednio 31 i 33 lata. Dla nich może być to odpowiedni moment na powrót, choć pojawiają się też pewne wątpliwości. Główne pytanie brzmi: czy Ajax obecnie ich potrzebuje?

“Alderweireld i Vertonghen mają mocną więź z Ajaksem i już kilkukrotnie mówili, że chętnie wróciliby do Amsterdamu. To możliwe. Vertonghen ma żonę z Amsterdamu, to tylko kolejny czynnik, który może to potwierdzać. Należy jednak też pamiętać, że takie powrotu nie zawsze okazują się sukcesem. Heitinga, Ooijer, oni raczej zawiedli. Jakość i poziom w Ajaksie znacząco wzrósł i trzeba zadać sobie pytanie, czy dany zawodnik byłby prawdziwą wartością dodaną do selekcji” – powiedział Mike Verweij z De Telegraaf.

Marc Overmars kilka miesięcy temu przyznał, że pozostaje w stałym kontakcie z byłymi graczami Ajaksu, którzy grają teraz dla Tottenhamu. Media latem wspominały, że Belgowie otrzymali ofertę powrotu, lecz wówczas odrzucili ją, twierdząc iż jest na to jeszcze za wcześnie.

Vertonghen zgromadził w barwach Ajaksu 220 oficjalnych występów w latach 2006-12, w których zdobył 28 bramek. W Amsterdamie zdobył dwa mistrzostwa kraju i dwa puchary Holandii. Alderweireld w latach 2008-13 zagrał dla Ajaksu 186 razy i zdobył 15 bramek. Z klubem świętował cztery mistrzostwa i dwa krajowe puchary.

Share

3 komentarze

  1. Crayzie

    Ja nie wierzę w te powroty, czy to w czerwcu, czy w niedalekiej przyszłości. Jedyni co wracali to holendrzy inne nacje mimo wielu deklaracji nie powróciło. Taka prawda niestety, wolę być zaskoczony takim powrotem niż na cokolwiek się łudzić.

  2. listekok

    Fajnie byłoby na przyszły sezon w miejsce Huntelaara ściągnąć na rok, dwa Suareza! Jeżeli tak dobrze “żyjemy” że Spurs to na obronę niech nam oddadzą Sancheza.

  3. youngmoney3755

    Fajnie jak by wrócili, cały czas są to klasowi zawodnicy i na pewno by się nam przydali, a co do powrotów to Zlatan jest dostepny za darmo i to od teraz ale nie sądzę, że chciałby wrócić do Holandii.

Zostaw komentarz