Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag z umiarkowaną satysfakcją spogląda na dzisiejsze spotkanie z ADO Den Haag.

Ajax rozegrał dobrą pierwszą połowę w Hadze, ale zawiodła skuteczność. W drugiej połowie już tak przyjemnie nie było, ale udało się wywieźć punkty z Hagi.

“Myślę, że do przerwy powinniśmy prowadzić różnicą trzech goli. Szybko strzeliliśmy pierwszą bramkę i to dobre, ale trzeba było zdobyć również drugą i sprawić, że druga połowa będzie znacznie łatwiejsza.” – powiedział boss.

“To dobre “biznesowe” zwycięstwo bez wyjątkowo frywolnej gry. W pierwszej połowie widziałem kilka niezłych ataków, z których powinniśmy zdobyć gole. Musimy popracować nad wykańczaniem sytuacji, bo to ważna rzecz. Jestem zadowolony, że szybko zaczęliśmy strzelanie, co ułatwiło grę. Gdyby różnica była jeszcze większa, mecz byłby łatwiejszy w drugiej połowie.”

Ten Hag został zapytany o niewykorzystaną sytuację z pierwszej połowy, kiedy Ajax w trójkę wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie zdobył gola.

“Być może Quincy powinien był to kończyć sam, ale fajnie widzieć, że zawodnicy chcą wzajemnie coś sobie dać. To cechuje prawdziwą drużynę.”

“Drużyna się rozwija i to widać. Wciąż musimy poprawić niektóre elementy i grać lepiej, ale rozwój jest najważniejszy. ADO miało dwie okazje po naszych błędach i trzeba to wyeliminować.”

Share

Zostaw komentarz