Entertainment, Wywiady

Daley Blind wyraził swoje zadowolenie ze zwycięstwa nad ADO Den Haag oraz swojej formy w ostatnich tygodniach. Holender po raz kolejny był jednym z najlepszych graczy na boisku.

“Czuję się świetnie, bardzo komfortowo. Starałem się dzisiaj wprowadzać więcej spokoju, chciałem przytrzymać piłkę i ją wyprowadzić. Jeśli pojawiają się przestrzenie do ruszenia do przodu, również chętnie z tego korzystam. Widać to było dzisiaj dość wyraźnie” – powiedział Blind w rozmowie z FOX Sports.

Defensor doszedł do oczywistego wniosku, że Ajax powinien w Hadze szybciej zamknąć mecz, wykorzystując znakomite sytuacje w pierwszej połowie.

“W pierwszej części nasza gra wyglądała lepiej i stworzyliśmy sobie kilka okazji do zdobycia gola. Uważam, że do przerwy powinniśmy mieć na swoim koncie co najmniej trzy bramki. Obraz gry zmienił się w drugiej połowie. Nie chodziło już o grę w piłkę, wszystko sprowadzało się do zwykłej walki. Nie tworzyliśmy kolejnych okazji, nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce na długo w ataku. Z drugiej strony trzymaliśmy się stabilnie w obronie i nie pozwalaliśmy rywalom na wiele. W związku z tym zwycięstwo jest zasłużone.”

Blind pochwalił grę defensywną Ajaksu i coraz bardziej docenia współpracę z Joelem Veltmanem na środku obrony.

“Myślę, że w obronie rozwiązujemy wszystkie problemy. W ostatnich tygodniach to wygląda bardzo dobrze i tworzymy z Joelem świetny duet. Doskonale się rozumiemy i uzupełniamy. W dodatku mamy jeszcze w zanadrzu świetnego bramkarza” – zakończył Blind.

Share

Zostaw komentarz