Entertainment

Hakim Ziyech nie jest już do wzięcia za obniżoną kwotę transferową. Jak informuje De Telegraaf – w obecnym kontrakcie zawodnika nie ma klauzuli, pozwalającej na odejście za około 30 milionów euro.

Zapis udało się usunąć z umowy Ziyecha w trakcie negocjacji latem tego roku. W sierpniu Marokańczyk zdecydował się zostać w Amsterdamie i podpisał kontrakt do 30 czerwca 2022 roku.

Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna Ziyech mógł odejść z Ajaksu za około 30 milionów euro, co było wynikiem porozumienia piłkarza z klubem. Pomocnik mógł odejść nawet w 2018 roku, ale wówczas z dalszych negocjacji wycofała się Roma. Tego lata wspomnianą kwotę wykładała Sevilla, ale Marokańczyk chce przejść tylko do ekipy z absolutnego topu. Agent dyskretnie pytał o zainteresowanie ze strony Bayernu Monachium, ale niemiecki klub nie zdecydował się przedstawić oferty.

Teraz czas promocji minął i jeśli Ziyech będzie odchodzić z Ajaksu to za kwotę bardziej odpowiadającą jego rynkowej wartości. Zainteresowane kluby będą musiały usiąść do negocjacji z klubem z Amsterdamu i z pewnością głęboko sięgnąć do portfela. Nieoficjalnie mówi się, że Marc Overmars może oczekiwać co najmniej 50 milionów euro.

De Telegraaf dodał również, że trwają negocjacje z Donnym van de Beekiem. Pomocnik ma otrzymać podwyżkę w ramach nowego kontraktu, choć ten prawdopodobnie nie zostanie przedłużony, a tylko ulepszony finansowo.

Share

Jeden komentarz

  1. kilof

    Różnie z nim bywało w tym Ajaksie, ale mam do niego mega szacunek. To jest Pan piłkarz, a za akcję ze Sevillą dożywotni propsy. Nie jeden na samą myśl liga hiszpańska miał mokre majty, a Pan piłkarz zna swą wartość i Hiszpanom podziękował. Wiadomo, gdyby zgłosił się top ligi nie odmówiłby, ale wyżej wycenił Ajax niż średniaka z Primera División.

Zostaw komentarz