Entertainment, Wywiady

Hakim Ziyech jest zdania, że Ajax nie zagrał najlepszego meczu z Valencią, ale pokazał, że potrafi dostosowywać się do sytuacji.

Przez spory fragment spotkania w Hiszpanii, Ajax ustąpił rywalom pola i zadał ciosy po kontrach, co nie jest typowe dla Joden.

“Myślę, że byliśmy skuteczniejsi w wykańczaniu sytuacji. To nie był nasz najlepszy mecz. Normalnie mówimy, że jesteśmy drużyną, która gra w piłkę, ale dzisiaj pokazaliśmy też, że jesteśmy dobrą “kontrową” drużyną.”

“Mój gol był świetny. Myślę, że najlepszy w karierze. Sporo zależy również od tego w jakim meczu strzelasz i w jakim momencie.” – powiedział Ziyech, który trafił na hiszpańskiej ziemi kilka miesięcy temu, kiedy Ajax grał z Realem.

“Grają tutaj drużyny, które też chcą grać w piłkę tak jak my. To dla nas dobre, bo tworzy miejsce na boisku, z którego można skorzystać.”

Czy po kolejnej wygranej w Lidze Mistrzów, Ajax jest już czołowym europejskim klubem?

“Nie, nie na ten moment. Nie widzimy siebie w ten sposób, ale myślę, ze to też nasza siła. Pozostajemy spokojni, mimo tego, że nie przegraliśmy w Europie od 12 spotkań. Nie patrzymy na takie liczby i na to, że czasem wskazuje się nas jako faworytów. W każdym kolejny meczu musimy się pokazywać od nowa.”

“Będziemy europejskim topem jeśli wygramy Ligę Mistrzów.” – dodał Hakim.

Share

Jeden komentarz

  1. mr.pak1

    “Będziemy europejskim topem jeśli wygramy Ligę Mistrzów.” – dobre podejście do tematu.

Zostaw komentarz