Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag jest dumny ze swojej drużyny, która wywalczył trzy oczka w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów.

Amsterdamczycy pokonali Valencię aż trzema golami, w szalonym meczu, w którym wszystko mogło potoczyć się inaczej.

“Jestem dumny. Nie często zdarza się, że drużyny wygrywają na tym obiekcie. Mieliśmy szczęście tu i tam, ale wywalczyliśmy to dobrą grą. Oczywiście są elementy, które trzeba poprawić, ale momentami graliśmy bardzo dobrze.”

“To, że nie straciliśmy jeszcze gola to świetna sprawa, ale daliśmy rywalom sporo okazji. Dla neutralnego kibica to był doskonały mecz. Ludzie przychodzą oglądać właśnie takie spotkania. Jeśli spojrzeć na to z perspektywy trenera, chciałbym, abyśmy bronili lepiej. Mieliśmy też problemy z odpowiednim pressingiem. Valencia to doskonała drużyna i brak odpowiedniego pressingu to kłopoty. Kontrolę mieliśmy tak naprawdę tylko po 10 minutach drugiej połowy, kiedy Andre zaliczył kilka doskonałych interwencji.”

Ostatecznie Ten Hag uważa jednak, że Ajax zasłużył na wygranie tego spotkania.

“Myślę, że to zasłużona wygrana. Wykorzystaliśmy nasze sytuacje i uderzyliśmy w odpowiednich momentach. Wiemy, że musimy lepiej spisać się w pressingu, ale to już temat na kolejny mecz.”

“Wygraliśmy dwa razy po 3:0, ale równie dobrze mogło to pójść w drugą stronę. Różnice nie są duże. Musimy bardzo mocno walczyć o punkty, aby pozostać w Lidze Mistrzów. Zrobiliśmy duży krok, ale jeszcze niczego nie mamy.”

Share

Zostaw komentarz