Entertainment, Mecze, Młodzież

Drużyna Ajaksu U19 z drugim zwycięstwem w tej edycji UEFA Youth League. Tym razem młodzi Ajacieden poradzili sobie na wyjeździe z Valencią.

Niełatwo było wskazać w tym pojedynku faworyta, a pierwsze kilkanaście minut gry kompletnie nie pomogło odpowiedzieć na to pytanie. Ajax starał się kontrolować przebieg wydarzeń, ale to gospodarze jako pierwsi doszli do niezłych sytuacji strzeleckich. Hiszpanom zabrakło skuteczności, co błyskawicznie się zemściło. W 17. minucie Youri Regeer po dobrej akcji otworzył wynik spotkania. Dzięki temu trafieniu Amsterdamczycy poczuli się pewniej na boisku i zaczęli dominować. Pięć minut później było już 0-2. Ponownie dobra kombinacyjna akcja zakończona skutecznym strzałem, tym razem na listę strzelców wpisał się Musampa.

Valencia nie miała zamiaru się poddawać i zaledwie trzy minuty później mieliśmy już 1-2. Rywale wrócili do gry dzięki bardzo dokładnie przeprowadzonej kontrze. Ajax kontrolował grę, ale gol kontaktowy wprowadził sporo niedokładności w poczynania ekipy Heitingi. Mecz stał się bardziej wyrównany, momentami ze wskazaniem na Valencię, jednak to przyjezdni tuż przed przerwą zadali kolejny cios. Długie podanie, Regeer był tam gdzie powinien i mieliśmy już 1-3.

Druga część gry rozpoczęła się od znakomitej sytuacji dla Hiszpanów, ale pomylił się Escobar. Podobnie jak w pierwszej połowie to szybko się zemściło i to siatki trafił Ajax. A właściwie nawet nie Ajax, bo gola na 1-4 zdobył obrońca Valencii, Guillem. Siedem minut później Ajacieden poszli za ciosem i zdobyli piątą bramkę. W znakomitej sytuacji znalazł się Regeer, minął bramkarza i na raty skierował piłkę do pustej bramki. 5:1 dla Ajaksu, pokaz nie tyle siły, co zabójczej skuteczności drużyny Heitingi.

Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania Valencię stać było na jeszcze jeden zryw, co dość niespodziewanie przywrócił emocje w tym meczu. Najpierw na 2-5 trafił Ruiz, a chwilę później arbiter podyktował jedenastkę. Strzał Escobara został zatrzymany, ale bramkarz Ajaksu nie poradził już sobie z dobitką. Od tego momentu zrobiło się nieco nerwowo, Ajax stracił kontrolę i spokój, na murawie dominowała już tylko nieustanna walka. Valencia szukała kolejnych trafień, w końcówce była blisko po strzale w słupek, ale ostatecznie Amsterdamczycy utrzymali korzystny rezultat.

Valencia CF U19 3:5 Ajax Amsterdam U19

26. Gozalbez, 68. Ruiz, 71. Escobar – 17. Regeer, 23. Musampa, 41. Regeer, 52. Guillem (sam.), 59. Regeer

Valencia U19: Blazquez; Menargues, Guillem, Guillamón, Ruiz (79. Estacio); Musah (61. Aleman), Koindredi, Alba, Gozalbez; Escobar, Ndombasi (46. Gonzalez).

Ajax U19: Reiziger; Van Gelderen, Rensch, Musampa, Salah-Eddine; Taylor, Llansana (88. Van der Sloot), Regeer (73. Tasci); Q. Timber, Hansen, Ünüvar (90+2. De Waal).