Entertainment, Wywiady

Bruno Varela nie może liczyć na regularną grę w zespole Ajaksu, ale pomimo tego jest bardzo zadowolony ze swojego pobytu w Amsterdamie. Golkiper wysoko ceni między innymi treningi z Andre Onaną.

Portugalczyk był gościem najnowszego odcinka programu Inside Ajax na Ziggo Sport.

“Współpraca z Onaną jest bardzo dobra. Nie tylko ze względu na jego umiejętności, ale też dlatego, że to świetny człowiek. On bardzo ciężko pracuje. To niezwykłe widzieć jak każdy trening jest dla niego jak rywalizacja w oficjalnym meczu. Często zakładamy się o różne rzeczy i w ten sposób rywalizujemy. Robimy to dla żartów, ale to też daje nam dodatkową rywalizację” – powiedział Varela.

“Myślę, że moja obecność też jest istotna. Dla pierwszego bramkarza ważne jest, by mieć poważnego konkurenta. Zawsze można się czegoś nauczyć od siebie wzajemnie. Śmiało wytykam różne jego błędy, a on to akceptuje. On robi dla mnie dokładnie to samo.”

“Spędzam w Amsterdamie bardzo dobry czas. Jestem częścią selekcji pełnej świetnych i utalentowanych zawodników. Miło jest trenować z wielkimi piłkarzami. Tak, czuję się jak w domu, Amsterdam jest pięknym miastem. Mam tutaj wielu znajomych, mieszkam ze swoją rodziną. Dlaczego nie miałbym się czuć jak w domu? Mam tutaj wszystko, by tak właśnie się czuć” – powiedział Portugalczyk.

“Liczę na pewne minuty gry, oczywiście. Wiem jednak, że to Andre jest pierwszym bramkarzem i pierwszym wyborem trenera. Zwykle w meczach pucharowych daje się szanse zmiennikom i na to liczę. Ponadto jeśli Andre nie będzie mógł zagrać, chcę być gotowy w stu procentach, by móc go zastąpić.”

Varela wspomina także poprzedni sezon. Jesienią był graczem Benfiki, z którą mierzył się Ajax w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zimą dość niespodziewanie również dla niego zgłosił się z ofertą właśnie klub z Amsterdamu.

“Kiedy poznaliśmy grupę to wszyscy mówili, że faworytem jest Bayern Monachium. Po pierwszych spotkaniach to zaczynało się zmieniać. Rozmawialiśmy z naszymi trenerami i mówiliśmy, że to na Ajax trzeba zwrócić szczególną uwagę. Bayern to wielki klub, ale styl gry Ajaksu był niesamowity. Oni byli świetni przy piłce, a po stratach natychmiastowo ruszali z pressingiem” – powiedział Portugalczyk.

“Oglądaliśmy analizy wideo z meczów Ajaksu przed pojedynkami z nimi. Pomyślałem, że naprawdę są mocni. Nie mówię, że się przestraszyłem, ponieważ Benfica to także wielki klub, ale byłem nieco zaskoczony. Wiedzieliśmy, że Ajax ma dobrych piłkarzy, ale nie spodziewaliśmy się, że grają w taki sposób i na takim poziomie.”

Po fazie grupowej w przerwie zimowej Ajax niespodziewanie wyraził zainteresowanie transferem Vareli.

“Nie spodziewałem się tego. Byłem jednak bardzo szczęśliwy gdy mój agent powiedział mi, że jest duża szansa na transfer do Ajaksu. Na początku myślałem, że to niemożliwe. Agent twierdził, że to prawda i prowadzi zaawansowane rozmowy. Później już tylko zapytałem gdzie mam podpisać. Byłem zaskoczony i szczęśliwy jednocześnie” – wspomina golkiper, który do końca sezonu jest wypożyczony z Benfiki do Ajaksu.

Share

Zostaw komentarz