Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag jest zdania, że w grze jego drużyna, dalej jest bardzo wiele do poprawy.

Mimo wygranej ze Spartą, menadżer wciąż widzi rzeczy, które nie funkcjonują jeszcze tak jak powinny.

“Wiele rzeczy w dalszym ciągu idzie nie tak jak powinno, ale sporo elementów działa dobrze. Zaczęliśmy to spotkanie bardzo źle, a to niedopuszczalne. Jeśli rozpoczynasz mecz z takim nastawieniem i zdecydowanie zbyt wolnym tempem, prosisz się o kłopoty i bramki. Później trzeba tylko gonić wynik i takich rzeczy powinniśmy się ustrzegać.”

“Nie zawsze dobrze bronimy i narzucamy pressing. Z piłką i w fazie przygotowania akcji, tempo jest za niskie. W wielu momentach jesteśmy zbyt niechlujni i to musi być lepsze. Jeśli pominąć wynik, nie był to najlepszy mecz. Jesteśmy ambitni i musimy stawiać poprzeczkę wyżej, być bardziej zdyscyplinowani i grać w szybszym tempie.”

Ten Hag znalazł jednak miejsce na to, aby również pochwalić swoją drużynę.

“Potrafimy zwabić rywala, a następnie zaskoczyć go dużą ruchliwością. To wyszło wybornie na przykład przy golu na 1:0, ale też w kilku innych sytuacjach. Widać było, że Sparta ma problemy z obroną takich sytuacji, szczególnie przy zawodnikach jakich mamy.”

Na sam koniec, Ten Hag odniósł się do licznych ataków ze strony Telegraaf.

“Słyszałem bardzo wiele insynuacji i sugestii. Zakładam, że panowała między nami lojalność i zaufanie. Pracowaliśmy dobrze przez cały sezon, który był dla nas bardzo udany. To jednak zamknięty rozdział, bo jesteśmy już w nowym sezonie.” – powiedział Erik, odnosząc się do rzekomych plotek, jakoby Alfred Schreuder wynosił z szatni Ajaksu wiele cennych informacji.”

Trener wyznał również, że nie zamierza wybierać się na galą piłkarską De Telegraaf.

“Szkoda, bo Ajax jest jednym ze zwycięzców. Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Dusan Tadic zostaną nagrodzeni, a ja w końcu byłem ich trenerem. Ale biorąc pod uwagę ostatnie sytuacje, nie czuję się powołany do tego, aby tam jechać. Nie zamierzam spotykać się z ludźmi, którzy są tak sugestywni.”

Share

Zostaw komentarz