Entertainment, Transfery

Kasper Dolberg może kontynuować swoją karierę w Bundeslidze. Duńskiego napastnika na jeden sezon chce wypożyczyć Hoffenheim, prowadzone przez byłego asystenta Erika ten Haga, Alfreda Schreudera.

Schreuder wyciąga tym samym pomocną dłoń w kierunku Dolberga. Napastnik ma za sobą rozczarowujący początek sezonu i wiele wskazuje na to, że szybko spadł w hierarchii do miana dopiero trzeciego wyboru trenera. Ten Hag częściej będzie stawiał na Tadicia i Huntelaara.

Niedawno pojawiły się informacje, że Ajax skłonny jest rozważyć transfer, a nawet proponuje zawodnika innym klubom. De Telegraaf dziś rano poniekąd potwierdził te doniesienia. Do Amsterdamu zgłosiło się kilka zainteresowanych klubów, jednak oferty nie były zadowalające. Ciekawą propozycję przedstawia jednak Hoffenheim, które chce mieć Dolberga na zasadzie wypożyczenia do końca tego sezonu. Nie znamy jeszcze odpowiedzi Overmarsa i samego Duńczyka, jednak taki transfer jest prawdopodobny.

Hoffenheim od tego sezonu prowadzi Alfred Schreuder, który od stycznia 2018 roku pracował u boku Erika ten Haga w Amsterdamie. Doskonale zna on Dolberga i mógłby pomóc mu w powrocie do formy. W Ajaksie piłkarz nie został jeszcze definitywnie skreślony i wypożyczenie jest rozważane. Reprezentant Danii jest związany z klubem umową do 30 czerwca 2022 roku.

Share

2 komentarze

  1. maniek71771

    Super opcja 🙂 niech idzie i najlepiej nie wraca

  2. mhekwei

    Wypożyczenie wg mnie to fajna opcja, chociaż nie zdziwiłbym się gdyby po ew. udanym sezonie Ajax i tak chciał go sprzedać, a Dolberg i tak nie chciał wracać. Ja bym jednak wolał żeby poszedł do takiego Vitesse (bo wyjazd z nimi mamy już z głowy) i grał faktycznie co tydzień.
    U nas z przodu wielka czwórka raczej ma zaklepane miejsca – co może być osobnym problemem, bo żaden z nich nie usiądzie pewnie grzecznie na ławce gdyby forma spadła. A już mamy problemy z odtworzeniem zeszłorocznego stylu, bo jednak ubyło nam w obronie i pomocy dwóch zawodników klasy światowej. Może trzeba będzie więc szukać innej strategii, ale z 4 miejscami zaklepanymi z przodu pole manewru jest chyba takie sobie. Nie sugeruję, że obecność Dolberga by tu wiele zmieniła – to bardziej równoległy temat.

Zostaw komentarz