Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag z mieszanymi uczuciami wypowiadał się po spotkaniu rewanżowym z PAOK-iem Saloniki. Ajax awansował do kolejnej rundy, ale miał z Grekami dużo problemów.

“To był bardzo gorączkowy mecz, w którym wiele rzeczy nie wyglądało dobrze. Nasza odporność psychiczna była jednak godna podziwu. Wywalczyliśmy sobie to zwycięstwo. Widać to było zwłaszcza po straconym golu na 0-1. Mieliśmy trudne momenty, także po zmarnowanym rzucie karnym. Jako zespół musisz sobie radzić z takimi sytuacjami i to właśnie miało miejsce w naszym przypadku. Wytrzymaliśmy to, znakomita robota” – powiedział Ten Hag w rozmowie z Ziggo Sport.

Szkoleniowiec miał również kilka zastrzeżeń co do gry defensywnej.

“Nie radziliśmy sobie odpowiednio dobrze w kilku sytuacjach. Zbyt często traciliśmy piłkę lub wdawaliśmy się w niepotrzebne dryblingi. Z tego PAOK miał swoje okazje do kontrataków i stawał się bardzo niebezpieczny. Rozmawialiśmy o tym wcześniej w analizach, ale to ponownie się nam przydarzało. To niedopuszczalne.”

Ten Hag ma nadzieję, że zespół w najbliższej przyszłości będzie prezentował się lepiej ze względu na lepsze zgranie nowo budowanej jedenastki.

“Kilka razy popełniliśmy błąd w grze obronnej. Wynikało to też ze złego ustawienia ostatniej linii obrońców, która powinna znajdować się bliżej pomocników. To nie jest jeszcze dobrze zorganizowane i musimy nad tym pracować. Chcąc coś osiągnąć w Europie, nie możesz mieć tego typu problemów na boisku” – zakończył trener Ajaksu.

Share

Zostaw komentarz