Promowane, Wywiady

Już jutro rewanżowe spotkanie z PAOK-iem Saloniki w ramach trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na konferencji pojawili się dziś Erik ten Hag i Daley Blind.

Na początku szkoleniowiec Ajaksu miał do przekazania pozytywne informacje dotyczące stanu zdrowia swoich podopiecznych. Ekipę z Amsterdamu na razie omijają groźne kontuzje. Po meczu ligowym z Emmen niepewny gry był Mazraoui, który doznał urazu mięśni pośladkowych, ale wiele wskazuje na to, że będzie on we wtorek do dyspozycji trenera.

“Jego sytuacja wygląda dobrze. Myśleliśmy, że będzie z nim problem, ale w trakcie treningu nie odczuwał już bólu. Zakładam więc, że będzie dostępny na wtorkowe spotkanie.”

Ten Hag nie mógł uniknąć pytań dotyczących transferów. Nadal gorącym tematem pozostaje niepewna przyszłość Donny’ego van de Beeka.

“Donny naturalnie może zagrać jutro. Wspominałem o tym już w ubiegłym tygodniu. Co więcej chcielibyście wiedzieć? Donny jest wciąż naszym zawodnikiem, dlatego mogę założyć, że będzie grał u nas w tym sezonie. Jeżeli sytuacja ulegnie zmianie, poinformuje mnie o tym Marc Overmars” – odpowiedział dość dyplomatycznie opiekun Ajaksu.

Kolejny temat na konferencji dotyczył krytyki wokół Kaspera Dolberga.

“Nie martwię się o niego. Czy rozmawiamy ze sobą? Oczywiście. Nie tylko ja, ale cały sztab szkoleniowy ma z nim dobry kontakt. On może liczyć na nasze wsparcie tak samo jak każdy inny zawodnik w selekcji. Nic złego się nie dzieje. Uważam, że przepracował on doskonale okres przygotowawczy. Zagrał nieco słabiej z Vitesse i doznał kontuzji w meczu w Grecji. O czym w ogóle rozmawiamy?”

“Nie mogę postawić na wszystkich. Nie mogę każdego uszczęśliwiać, ponieważ to jest niemożliwe. Mam wiele opcji na kilku pozycjach. Kadra musi zrozumieć, że tworzymy jedność. Najważniejszy jest Ajax, nie indywidualne interesy. Potrzebujemy selekcji, która zwycięża. Bez zwycięstw mamy problem. Piłkarze muszą naciskać na siebie wzajemnie i walczyć o miejsce w składzie. Wewnętrzna rywalizacja jest niezwykle ważna i przydatna” – wyjaśnia Ten Hag.

Mecz w Grecji zakończył się remisem 2:2, co oznacza, że teoretycznie Ajax w rewanżu może zadowolić się bezbramkowym remisem. Oczywiście, taki wynik sam w sobie nie jest celem drużyny Ten Haga. Holender podkreślił, że jego piłkarzy interesuje tylko zwycięstwo.

“Nasze podejście do każdego meczu musi być takie samo – walka o zwycięstwo. PAOK miał wolny weekend, mógł w spokoju przygotować się do rewanżu. Z drugiej strony może to być również przewaga po naszej stronie. Potrzebujemy każdego meczu, by doszlifować naszą formę i stać się lepszym zespołem. Pracujemy nad automatyzmami i siłą fizyczną. W tej fazie sezonu jestem zadowolony z tego, że gramy wiele spotkań.”

Co ciekawe, pod koniec sierpnia Ajax nie zagra ligowego meczu z Fortuną Sittard. Pojedynek został przełożony.

“Myślę, że wtedy będziemy już w nieco innej fazie. Przyda się chwila oddechu i możliwość treningu z określoną grupą zawodników. Nadal odbyliśmy zbyt mało takich treningów – w kompletnej selekcji.”

W pierwszym meczu pod koniec pierwszej połowy Ajax stracił kontrolę na boisku. PAOK zyskał dużą przewagę, zdobył dwie bramki i tworzył kolejne sytuacji. Ten Hag uważa, że w rewanżu tak słaby okres gry nie przydarzy się jego drużynie.

“Na tym etapie sezonu to dość logiczne, że gra jest dość niestabilna i zmienna. Koordynacja nie zawsze jest dobra. Szczegółowo omawialiśmy to, co wydarzyło się w meczu w Grecji. Nie może się to powtórzyć i uważam, że każdy wie teraz, co należy poprawić. Oczekuję kontroli na boisku, która będzie zapobiegać takim sytuacjom.”

Z ostatnimi słowami trenera zgodził się Daley Blind.

“Patrzymy na to jako lekcję, z której trzeba wyciągnąć wnioski. Musimy to zrobić. Zgadzam się z tym, że jest raczej mała szansa na to, że to się powtórzy w rewanżu. Czujemy się coraz pewniej, automatyzmy i forma rośnie” – powiedział Holender.

Mecz Ajax Amsterdam – PAOK Saloniki odbędzie się we wtorek, 13 sierpnia o godzinie 20:30. Transmisja w Polsacie Sport.

Share

Zostaw komentarz