Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag był bardzo zadowolony ze spotkania, jakie jego drużyna rozegrała przeciwko Emmen.

Po pierwszej przeciętnej połowie, Joden zagrali dobre drugie 45 minut i pewnie pokonali rywala 5:0, notując pierwszą wygraną w sezonie.

“Zagraliśmy doskonałe spotkanie. Intencje naszej gry były dobre, ale oczywiście to, że nie wszystko idzie jeszcze dobrze w tej fazie sezonu, jest dość oczywiste. Wciąż jesteśmy w okresie przygotowań, bo trenujemy z tą grupą dopiero od dwóch tygodni. Wciąż muszę eksperymentować, tak jak chociażby z Blindem i Martinezem.” – powiedział Erik, który wie jednak, że przed wtorkiem trzeba sporo poprawić.

“Rozmawialiśmy już o odpowiednim pressingu wcześniej i to trzeba dopracować. Pokazaliśmy to kilka razy dobrze z Vitesse i PAOKiem, ale ten element musi być perfekcyjny. Nie zawsze wychodzi nam to dobrze, ale to ma sens.”

Niewykluczone, że we wtorek, Joden będą musieli radzić sobie bez Noussaira Mazraouiego, który doznał kontuzji i musiał opuścić murawę.

“Nous miał problem z mięśniem, ale mam nadzieje, że nie okaże się to przeszkodą. Dest zagrał jednak doskonale i świetnie się rozwija. Mam nadzieje, że na tym nie poprzestanie i będzie walczyć o miejsce w składzie.”

Na sam koniec, Ten Hag podkreślił, że ma nadzieje na dalszą współpracę z Donnym van de Beekiem oraz Joelem Veltmanem, których przyszłość nie jest jeszcze jasna.

“Wszyscy liczymy, że zostanie z nami kolejny rok, bo jest ważnym elementem w tym jak gramy. Wprowadza dynamikę i pełni naprawdę ważną rolę w drużynie. Ajax zrobi wszystko, aby go zatrzymać. Rozwój jaki jednak zaliczył sprawia, że znalazł się na celowniku wielu klubów Europy.” – powiedział o strzelcu pierwszego sobotniego gola.

“Powiedziałem mu, że nie może odejść. Z odejściem Matthijsa de Ligta straciliśmy ważny element i moc. Potrzebujemy Joela, który zna styl gry w tym klubie. Rozmawialiśmy o tym, ale decyzja należy do niego. Rozumiem go, ale my musimy myśleć o interesie Ajaksu.”

Share

Zostaw komentarz