Entertainment, Wywiady

Daley Blind był zadowolony ze spotkania z Emmen, które Ajax wygrał bardzo gładko.

Mimo małych problemów w pierwszej połowie, trzy oczka zostały na Arenie, a Ajax może już w pełni skupić się na Lidze Mistrzów.

“Mamy trzy punkty. Było sporo elementów, które poszły dzisiaj dobrze, ale jest również co poprawiać. Koniec końców, wynik 5:0 to naprawdę dobry wynik.”

“W pierwszej połowie za bardzo chcieliśmy iść do przodu i próbowaliśmy szukać decydującego podania za szybko. Jeśli to nie działa, trzeba nieco pograć piłką, co zrobiliśmy w drugiej połowie.”

W drugiej części meczu, Blind ponownie przesunięty został do środka obrony, gdzie grał cały poprzedni sezon. Miejsce w środku pola zajął Martinez.

“Nie rozmawiałem jeszcze z trenerem, więc nie wiem czemu to zrobił. Może chciał mi dać nieco odetchnąć, a może chciał zobaczyć Martineza na tej pozycji. Nie wiem, ale było w porządku, chyba dla nas obu.” – dodał Blind.

Już we wtorek, Ajax czeka ważne spotkanie w Lidze Mistrzów. Na Johan Cruyff ArenA przyjeżdża PAOK Saloniki. Ajax ma minimalną zaliczkę z pierwszego meczu, ale wtorkowe starcie zapowiada się bardzo ciekawie.

“Przystępujemy do tych rozgrywek z dobrymi odczuciami. Wciąż są rzeczy, które musimy poprawiać, włączając w to mecz w Grecji. Musimy zagrać tak jak potrafimy najlepiej, aby dostać się do kolejnej rundy. Jesteśmy świadomi tego, jak bardzo chcemy grać w Lidze Mistrzów i to musi się wydarzyć.”

Blind skomentował również swoją przyszłość, która nie mogła zostać pominięta, biorąc pod uwagę wydarzenia tego tygodnia. Swoje kontrakty przedłużyli w klubie Hakim Ziyech i David Neres.

“To zależy od Ajaksu, więc takie pytania trzeba zadawać innym. Spędzam tutaj jednak świetny czas, więc jeśli Ajax wyjdzie z ofertą, to na pewno porozmawiamy.”

Share

Zostaw komentarz