Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag jest zadowolony z kolejnego meczu sparingowego, jaki Ajax rozegrał wczoraj.

Rywalami Amsterdamczyków byli gracze Watfordu. Reprezentant Premier League okazał się jednak za słaby dla drużyny Ten Haga.

“Jestem zadowolony z tego rywala. Gra fizyczna, szukanie okazji i kontry to właśnie to, czego możemy spodziewać się w sierpniu w Lidze Mistrzów. To moment testów za każdy razem, również indywidualnie dla zawodników. Widzimy kto wnosi wkład w grę.”

“Niemal wszyscy są zdrowi i teraz trzeba tylko pracować nad tym, aby być w pełnej formie. Jeśli chodzi o Martineza, to trenuje on z drużyną, ale nie będziemy podejmować żadnego ryzyka, bo w sierpniu mamy bardzo ważne mecze. To samo odnosi się do Nico Tagliafico, który zacznie trenować dopiero od nowego tygodnia.” – dodał Erik, który nie musi się wyjątkowo obawiać, bo świetną formę pokazuje na razie Sergino Dest.

“Jeśli pokazujesz się z takiej strony w meczu z reprezentantem Premier League oraz numerem dwa w Turcji, możesz również zagrać w meczu o Johan Cruyff Schaal. Oczywiście on wciąż musi trenować, zaliczać kolejne minuty, ale wiele rzeczy robi już dobrze. Ma wielką kondycję. Rok temu podobny proces przechodził Mazraoui i z nim może być podobnie, ale to zależy od tego, jak będzie się rozwijał.”

Ten Hag odniósł się również do potencjalnych transferów, które w Amsterdamie dalej są możliwe.

“Taki klub jak Ajax, zawsze musi poszukiwać lepszych zawodników. Jeśli trafi się taka okazja, pójdziemy po nią. Do 1 września może się zdarzyć wszystko, w każdą stronę. Ajax powinien być w trybie alarmowym i w razie potrzeby działać. Jeśli jest moment, w którym możesz stać się lepszym, trzeba to zrobić.” – dodał boss.

Na sam koniec, Ten Hag podsumował krótko okres przygotowawczy Ajaksu.

“Chcemy wygrywać wszystkie mecze, bo to pokazuje mentalność. To wszystko ma sens. W okresie przygotowawczym wiele rzeczy poszło źle, ale wiele dobrze. Wciąż mamy sporo elementów, nad którymi trzeba pracować.”

“W pierwszej połowie chcieliśmy wszystko robić za szybko. Taką grą tylko wzmacnaliśmy rywala. Oni byli mocni w grze w kontrze, a my mamy problemy z bronieniem w takich sytuacjach. W drugiej połowie byliśmy lepsi, szczególnie w końcowej fazie.” – dodał na temat meczu z Watfordem.

Share

Zostaw komentarz