Entertainment, Mecze

Piłkarze Ajaksu pokonali Watford FC, w kolejnym spotkaniu sparingowym w okresie przygotowawczym.

Amsterdamczycy pierwszy raz w polu karnym rywali pojawili się w 4 minucie. Kotarski wybił piłkę z własnego pola karnego, przedłużył ją Dolberg, a akcję pociągnął do przodu Promes. Dogranie wzdłuż bramki skończyło jednak w rękach bramkarza. Po 11 minutach udało się oddać pierwszy strzał, ale piłka po uderzeniu Promesa trafiła jeszcze w nogi obrońców, straciła na sile i wpadła w ręce golkipera. W 13 minucie pierwszą okazje mieli gracze Watfordu. Amsterdamczycy bardzo źle wyprowadzali piłkę spod bramki, a na linii pola karnego faulował Marin. Rzut wolny z 16 metrów przeszedł nad poprzeczką bramki Kotarskiego. W 17 minucie w dobrej dla siebie pozycje znalazł się Schone, ale uderzenie Duńczyka trafiło tylko w mur. W 25 minucie niezła kontrę zaprzepaścił Promes. Skrzydłowy uderzał w bardzo niedogodnej pozycji, zamiast rozgrywać piłkę na prawą stronę do Tadicia.

Chwilę później bardzo fajnie do akcji włączył się Schuurs. Defensor pojawił się w środku pola, podciągnął nieco do przodu i z około 25 metrów próbował zaskoczyć bramkarza. Uderzenie zmierzało jednak w środek bramki i nie mogło sprawić problemów. Po półgodzinie gry, przed 100% szansą stanął Promes. Nowy nabytek Ajaksu otrzymał idealne podanie od Tadicia, ale w sytuacji sam na sam, nie zdołał pokonać bramkarza Watfordu. Chwilę później z kilku metrów fatalnie pudłował Marin, ale pomocnik i tak znajdował się na pozycji spalonej. W 38 minucie Watford otrzymał od sędziego rzut karny, po tym jak rędką zagrał Serginio Dest. Wszystko zaczęło się jednak od fatalnej straty w środku pola, która doprowadziła do kontry Anglików. Rzut karny na gola, pewnym uderzeniem zamienił Gray. Do końca pierwszej połowy Joden próbowali zmienić wynik meczu, ale sytuacji nie było. Ajax rozegrał dobre 45 minut, był lepszy od rywali ale mimo tego musiał schodzić na przerwę z wynikiem 0:1.

Na drugą część meczu, Erik ten Hag posłał Eitinga, Magallana oraz Ekkelenkampa. Murawę opuścili Blind, Marin oraz Schone. W 51 minucie Ajax doprowadził do wyrównania! Ekkelenkamp wyrzucił piłkę z autu w kierunku Tadicia, ten podciągnął pod linię końcową, zagrał do tyłu do Van de Beeka, a Donny spokojnym uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza. W kolejnych minutach obserwowaliśmy dość nudne spotkanie. Ajax dalej dominował i prowadził grę, ale nie potrafił realnie zbliżyć się do bramki Anglików. W 62 minucie centymetrów zabrakło Dolbergowi, który nie sięgnął zagrania Ekkelenkampa.

Po chwili Ten Hag dokonał kolejnych zmian. Na boisko weszli Huntelaar, Pierie, Gravenberch, Lang, De Wit, Timber oraz Labyad. Minutę później Joden powinni prowadzić, ale sytuację sam na sam z bramkarzem przegrał Ekkelenkamp. W 67 minucie bardzo dobrą interwencję zaliczy Kotarski. Skrzydłowy Watfordu oddał mocne, zaskakujące uderzenie, ale Chorwat był na posterunku. W kolejnej akcji odpowiedzieć chciał Gravenberch, ale wysłał piłkę bardzo wysoko nad bramką. W 72 minucie za próbę wymuszenia rzutu karnego, żółtą kartkę otrzymał Gravenberch. W 86 minucie groźnie uderzał Dest, ale piłka przeszła nad poprzeczką. Dwie minuty później nie pomylił się jednak Timber! Młodziutki defensor znalazł się świetnie w polu karnym i uderzeniem głową pokonał bramkarza, wyprowadzając Ajax na prowadzenie.

Ajax Amsterdam 2:1 Watford FC

51. Van de Beek, 89. J. Timber – 39. Gray (karny)

Ajax: Kotarski; Veltman (63. J. Timber), Schuurs (63. Pierie), Blind (46. Magallán), Dest; Schöne (46. Eiting), Marin (46. Ekkelenkamp), Van de Beek (63. Gravenberch); Tadić (63. Labyad), Dolberg (63. Huntelaar), Promes (63. Lang).