Entertainment, Wywiady

Matthijs de Ligt dziś oficjalnie stał się zawodnikiem Juventusu. W specjalnym wywiadzie dla Ajax TV obrońca pożegnał się z kibicami i wyjaśnił, dlaczego zdecydował się odejść właśnie do mistrza Włoch.

“Od dzieciństwa fascynuje mnie włoski sposób obrony. Paolo Maldini, Franco Baresi, Alessandro Nesta, Fabio Cannavaro, mógłbym tak dalej wymieniać. Mówiąc o obrońcach pojawiają się właśnie takie nazwiska. Zakochałem się w tym włoskim stylu. Między innymi dlatego zdecydowałem się na taki kierunek transferu” – powiedział De Ligt.

“Podjęcie decyzji nie było jednak łatwe. Musiałem przede wszystkim skupić się na tym, co będzie dla mnie najlepsze. Znaczenie tak naprawdę ma wiele czynników. Dla mnie ważne było też to, jak często będę grał w nowym zespole. Jak duże zaufanie otrzymam w danym klubie. Juventus był bardzo zdeterminowany. Wiążą ze mną przyszłość i wskazali, że w wielu elementach mogę stać się jeszcze lepszy.”

“W trakcie moich wakacji dochodziły do mnie różne informacje. Pozytywne i negatywne. Trudno było odciąć się od wszystkiego, ale pomimo tego miałem udane wakacje.”

De Ligt z przyjemnością wspomina najlepsze momenty pobytu w Ajaksie Amsterdam. To nie tylko wspaniały ostatni sezon, ale całe lata pełne wzlotów i upadków.

“Zawsze nosiłem koszulkę Ajaksu z pełną dumą. Teraz niestety nadszedł czas pożegnania i zrobienia kroku do przodu w życiu i karierze. Będę tęsknił. Każdy trening tutaj jest jak zabawa. Czasem jednak trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu i zrobić duży krok. Myślę, że to dobry moment” – przyznał Holender.

“Cieszę się, że ubiegły sezon był pełny sukcesów. Nie odchodzę z pustymi rękoma, zdążyłem zdobyć konkretne trofea z Ajaksem. Powiedzmy, że jest to pewna forma podziękowania dla wszystkich w klubie i wszystkich kibiców. To było dla mnie bardzo ważne. Ponadto Ajax otrzymał za mnie całkiem pokaźną sumę. Klub raz jeszcze może być dumny ze szkolenia młodzieży i dawać przykład, jaka możliwa jest dla nich droga.”

“Mam świetne wspomnienia także z gry w drużynach młodzieżowych. Myślę o turniejach Copa Amsterdam czy Future Cup, ale również w zespole E1, kiedy graliśmy w Czechach i Niemczech. To były piękne momenty. Codzienna gra w piłkę, nawet siedem meczów jednego dnia. Oczywiście, że będę tęsknił.”

De Ligt wywiad zakończył emocjonalnym pożegnaniem.

“Byłem tutaj przez ostatnie 10 lat. Grałem w jednej drużynie z setkami zawodników. Doświadczyłem pięknych momentów, ale również tych gorszych. To był niezły rollercoaster. Oczywiście zorganizujemy jeszcze właściwe pożegnanie, ale myślę, że fantastycznie zamknęliśmy rozdział tym świetnym poprzednim sezonem. Będę tęsknił za każdym w Ajaksie i cóż, zobaczymy co przyniesie przyszłość” – zakończył wychowanek Ajaksu.

Share

Zostaw komentarz