Entertainment

Dusan Tadić stał się wczoraj bohaterem dnia, przedłużając swój kontrakt z Ajaksem aż do 2026 roku.

Doświadczony Serb był w poprzednim sezonie kluczową postacią Ajaksu i wspaniale wkomponował się w klub w swoim pierwszym sezonie.

“Za nami doskonały sezon. Jestem szczęśliwy od pierwszego dnia, kiedy mogłem dołączyć do tego wyjątkowego klubu. Uwielbiam tutaj wszystko, od więzów z fanami, całym sztabem i zawodnikami. To świetna sprawa, kiedy klub proponuje ci tego typu kontrakt.”

“To motywacja do tego, aby pokazywać jeszcze więcej, a zarazem okazja dla mnie. Chcę spisywać się jeszcze lepiej dla drużyny.”

Tadić nie będzie oczywiście grał w Amsterdamie do 2026 roku. Po zakończeniu kariery, Serb rozpocznie w Amsterdamie pracę jako trener.

“Tak, taki jest plan. Kiedy skończę moją karierę, chciałbym zacząć pracować jako trener. Zobaczymy jednak jak potoczą się sprawy. Wszystko trzeba brać na spokojnie, krok po kroku. Na ten moment czuję się jeszcze bardzo dobrze i chcę, aby klub dalej notował dobre wyniki, bo to jest najważniejsze.”

“Chciałbym tutaj jednak zacząć pracę trenera, bo myślę, że nie ma do tego lepszego miejsca. Zawsze imponowała mi filozofia Ajaksu i to, jak się tutaj myśli o piłce. To również powód tego, dlaczego przyszedłem tutaj grać. To sposób myślenia o piłce, jaki ja sam posiadam. Jeśli któregoś dnia stałym się trenerem, chciałbym, aby moja drużyna grała jak Ajax. ”

Decyzja o przedłużeniu kontraktu, była niespodzianką dla sporego grona fanów.

“Myślę, że fani nie powinni być bardzo zaskoczeni moją decyzją, bo od zawsze powtarzałem, że Ajax jest jednym z najlepszych klubów w Europie. Dla mnie przyjemnością jest być częścią tej drużyny i to coś całkiem normalnego.”

Share

Zostaw komentarz