Entertainment, Transfery

Vaclav Cerny oficjalnie przechodzi z Ajaksu Amsterdam do Utrechtu. Kluby osiągnęły porozumienie i kilka minut temu ogłosiły transfer. Skrzydłowy z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenie o jeden rok.

Młodzieżowy reprezentant Czech opuszcza Ajax po sześciu latach. Skrzydłowy przybył do Amsterdamu w 2013 roku i wyróżniał się w zespołach juniorskich. W 2014 roku zdobył prestiżową nagrodę Talentu Roku. 15 sierpnia 2015 roku zaliczył swój debiut w pierwszym zespole Ajaksu, który wówczas prowadzony był przez Franka de Boera. Cerny wystąpił w wygranym 3:0 meczu z Willem II Tilburg. Rozwój zawodnika przystopowały jednak liczne kontuzje, zwłaszcza najpoważniejsza w 2017 roku, która wyeliminowała go z gry na ponad 8 miesięcy.

Cerny w pierwszej drużynie Ajaksu zaliczył w sumie 29 występów, w których zdobył cztery bramki i dołożył 6 asyst. W barwach ekipy Jong Ajax skrzydłowy rozegrał 69 spotkań i może pochwalić się bilansem 31 bramek i 25 asyst. Jego kontrakt w Amsterdamie wygasał w połowie 2020 roku. Zdaniem mediów Utrecht zapłacił za niego 700 tysięcy euro.

Dziękujemy i życzymy powodzenia w nowym klubie, Vaclav!

Share

Jeden komentarz

  1. marcinsitek1

    Trochę szkoda, bo te statystyki wyglądają całkiem dobrze.

Zostaw komentarz