Entertainment, Transfery

Edson Álvarez pozostaje głównym kandydatem Ajaksu do zastąpienia odchodzącego Matthijsa de Ligta. Temat tego transferu może przyspieszyć w najbliższym czasie, ponieważ zawodnik zakończył już udział w meczach reprezentacji i rozpoczął wakacje.

Reprezentacja Meksyku pokonała w finale Złotego Pucharu CONCACAF kadrę Stanów Zjednoczonych 1:0. Álvarez rozegrał pełne spotkanie, ponownie w roli defensywnego pomocnika. Ajax jednak widzi w nim idealnego zastępce De Ligta i jak sugeruje De Telegraaf – te dwa transfery nie będą ze sobą bezpośrednio połączone.

Chodzi o to, że Ajax początkowo zakładał sprowadzenie Meksykanina zaraz po sprzedaży De Ligta, ale jak doskonale wiemy negocjacje z Juventusem przeciągają się i nie wiadomo tak naprawdę kiedy odejście kapitana będzie ogłoszone oficjalnie. Klub z Amsterdamu nie chce, by te problemy miały swoje konsekwencje w potencjalnym transferze nowego obrońcy. Overmars nie chce czekać, gdyż defensora Club America chcą także angielskie kluby z Wolverhampton, West Hamem czy Crystal Palace na czele.

Różne media twierdzą, że Ajax w tej chwili jest faworytem do pozyskania Álvareza, jednak to może się jeszcze zmienić. Obrońca ma kosztować około 15 milionów euro i jest skłonny przenieść się do Amsterdamu. Warunki kontraktu i porozumienie z piłkarzem wydaje się tylko formalnością.

Share

Zostaw komentarz