Entertainment, Wywiady

Sergiño Dest ma jasny cel na zbliżający się sezon – debiut w pierwszej drużynie Ajaksu.

Młody defensor otrzymał szansę przygotowywania się z pierwszą drużyną do nowego sezonu i póki co robi naprawdę pozytywne wrażenie.

“Moim celem jest zaliczyć debiut i jeśli będzie to możliwe oraz spiszę się dobrze, spróbuję zagrać kilka meczów więcej. Naprawdę postaram się, aby to był mój sezon. Koniec z żartami i trzeba wziąć sprawy na poważnie, aby zrobić ten ostatni krok. To dla mnie bardzo ważne, bo to już wiek, w którym trzeba ten krok zrobić. Jeśli nie teraz, to być może szansa nie przyjdzie już nigdy.” – powiedział Amerykanin.

“Pierwszy cel to pojechać do Austrii, ale nie mam ogromnych oczekiwań i nie mogę powiedzieć, że na pewno tam polecę. Po prostu staram się robić wszystko co w mojej mocy. Nie ma większego znaczenia gdzie gram i czy trenuję z pierwszą drużyną czy z Jong Ajax. Z każdego treningu chcę wyciągnąć jak najwięcej, bo chcę, żeby to był mój sezon.”

Póki co jednak, Dest jest zadowolony z tego, że otrzymał szansę trenowania z bardziej doświadczonymi piłkarzami.

“Trenuje się z bardziej doświadczonymi zawodnikami, którzy grali już w Lidze Mistrzów. Jednocześnie myśli się “ty również masz umiejętności i możesz to pokazać. Nie musisz się nikogo bać”. Myślę, że to dla mnie doskonałe doświadczenie i liczę, że będę mógł jeszcze doświadczyć innych tego typu momentów.”

Share

Zostaw komentarz