Entertainment, Transfery

PSG ogłosiło dziś pozyskanie na zasadzie wolnego transferu Mitchela Bakkera z Ajaksu Amsterdam. Lewy obrońca podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

O tym transferze głośno zrobiło się pod koniec stycznia. Już wtedy młody Holender był bardzo bliski odejścia, ale ze względu na pewne problemy z dokumentacją nie udało się sfinalizować transakcji na czas. Bakker został więc w Amsterdamie do końca sezonu, choć w barwach Jong Ajax grał już tylko sporadycznie. Piłkarz ogłosił, że nie przedłuży swojego kontraktu, gdyż nie widzi, że zbliża się do gry w pierwszym zespole Ajaksu i chce spróbować sił w innym miejscu.

Agent Mino Raiola nie zawiódł i załatwił Bakkerowi dość zaskakujący transfer do Paris Saint-Germain. Początkowo spodziewano się, że defensor rozpocznie przygodę w Paryżu od gry w drużynie rezerw, ale jakiś czas temu zespół ten przestał istnieć. To być może stwarza pewne problemy, ale niewątpliwie ambitny 19-latek spróbuje przebić się do pierwszej kadry.

Bakker w akademii Ajaksu występował od 2010 roku. W barwach Jong Ajax na zapleczu Eredivisie rozegrał 37 spotkań, natomiast w pierwszej drużynie zagrał dwa razy w ramach rozgrywek KNVB Beker.

Share

Zostaw komentarz