Entertainment

Zdaniem zazwyczaj świetnie poinformowanego dziennikarza Sky Sport – Gianluci Di Marzio, Paris Saint Germain pozyska Matthijsa de Ligta.

Zdaniem Di Marzio, agent De Ligta, czyli Mino Raiola, jest już w bardzo zaawansowanych negocjacjach z mistrzami Francji i zakończenie negocjacji może mieć miejsce nawet w przeciągu kilku dni.

PSG ma zapłacić około 80 milionów euro Ajaksowi. Amsterdamczycy żądali kwoty sięgającej właśnie minimum 80, dlatego takie kluby jak FC Barcelona i Juventus nie były w stanie spełnić oczekiwań. 80 milionów był skłonny zapłacić podobno Manchester United, ale sam De Ligt nie wyraził zainteresowania grą w Anglii.

Jak już wcześniej informowano, dużym czynnikiem w transferze Holendra miało być przyjście do PSG – Leonardo. Były piłkarz wrócił do klubu jako dyrektor techniczny i mówi się, że od razu odegrał rolę w tak ważnym transferze.

Share

3 komentarze

  1. waslo

    Fosu-Mensah już nie jest brany pod uwagę jako następca De Ligta?

  2. marcinsitek1

    Nie rozumiem trochę tego kroku, prócz pieniądze nie zyska nic, liga francuska nie jest dużo mocniejsza od holenderskiej, więc aspekt sportowy odpada. Pod względem walki o mistrzostwo to tam wyjaśnia się wszystko po 20 -paru kolejkach, a w Lidze Mistrzów to oni nie przejdą nigdy dalej jak do ćwierćfinału.

Zostaw komentarz