Entertainment, Transfery

Włoskie i holenderskie media zgodnie informują, że AS Roma podjęła bezowocną próbę zatrudnienia Erika ten Haga na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Klub z Rzymu oficjalnie zgłosił się do Ajaksu, ale bardzo szybko oferta została odrzucona.

Z Amsterdamu dochodzi jasny sygnał – Ajax nie chce stracić swojego trenera. Po dość trudnych początkach Erik ten Hag w końcu przekonał do siebie praktycznie wszystkich krytyków i zakończył sezon z krajowym dubletem i półfinałem Ligi Mistrzów. Ponadto jego podopieczni zaprezentowali atrakcyjny, ofensywny futbol, z którego znany jest Ajax.

Ten Hag znalazł się w kręgu zainteresować kilku europejskich klubów, ale to właśnie Roma jako pierwsza zdecydowała się na oficjalną ofertę. Włoski klub w ostatnim czasie prowadził Claudio Ranieri, ale wiadomo było, że odejdzie on wraz z końcem sezonu.

Sky Sports i De Telegraaf zgodnie poinformowały, że oferta Romy została szybko odrzucona. Marc Overmars nie ma zamiaru rozmawiać na temat możliwości odejścia szkoleniowca. Co więcej, trwają już rozmowy o przedłużeniu umowy Holendra, która wygasa 30 czerwca 2020 roku.

Media dodają także, że relacje między Ajaksem i Romą nie są w tym momencie zbyt dobre. Amsterdamczycy nie są zadowoleni po nieudanych negocjacjach w sprawie Hakima Ziyecha i uważają, że Marokańczyk nie został dobrze potraktowany. Przypomnijmy, że chodzi o sytuację z ubiegłego roku. Ziyech uzgodnił już warunki 5-letniego kontraktu z Romą, która wysłała pierwszą dość niską ofertę i została ona odrzucona. Ajax czekał jednak na lepszą propozycję i był skłonny do negocjacji, ale klub z Rzymu zdecydował się całkowicie zaprzestać starań o zawodnika.

Share

3 komentarze

 1. marcinsitek1

  Zgadza się w 100%
  A ciekawe jaki ból du… miał i ma ciągle pewnie, młody Kluivert po tym sezonie.

  • marek_kucharz

   Nie tylko
   Kluivert, lista uciekinierów ostatnich lat jest długa:) teraz się biją i miejsca 3-7 w śmiesznych ligach gdzie mistrzostwo jest rozdane już w styczniu:) a tacy Kozacy byli. ( ligi włoskie, francuskie są smieszne zawsze były )

 2. marek_kucharz

  Najlepsze co mogło Hakima spotkać to pozostanie w Amsterdamie, raczej nikt anonim sam nie maja co do tego wątpliwości.

Zostaw komentarz