Entertainment, Mecze, Młodzież

Drużyna Ajaksu U19 poszła w ślady pierwszego zespołu i kończy sezon z krajowym dubletem! Dziś młodzieżowa drużyna z Amsterdamu świętuje zdobycie mistrzostwa Holandii w swojej kategorii wiekowej, po pokonaniu rówieśników z Feyenoordu 2:0.

O godzinie 14:30 rozpoczął się mecz, który miał się odbyć tydzień temu. Wówczas jednak udało się rozegrać jedynie 30 minut, gdyż grupka niezbyt ogarniętych sympatyków Ajaksu zaatakowała na trybunach przyjezdnych z Rotterdamu, w tym także znajomych i rodzinę piłkarzy Feyenoordu. Ajax został ukarany finansowo, natomiast mecz od 30. minuty wznowiono dzisiaj już bez udziału publiczności.

Przed pierwszym gwizdkiem liderem był Feyenoord z jednym punktem przewagi, co oznaczało, że Ajax musi wygrać, by zdobyć mistrzostwo. Podopieczni Johna Heitingi wybiegli dziś na boisko bardzo zmotywowani i szybko osiągnęli przewagę. Pierwszą świetną okazję zmarnował Hansen po fenomenalnym podaniu Ünüvara. Kilka minut później więcej zimnej krwi zachował Brian Brobbey, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Ładną asystę zaliczył Salah-Eddine.

W drugiej części gry Feyenoord potrzebował przynajmniej jednego gola i musiał zaatakować. Przyjezdni nie zdecydowali się na to od pierwszych minut i to Amsterdamczycy utrzymywali przewagę. Na boisku widoczna była także narastająca agresja i liczne spięcia między zawodnikami obu drużyn. Na około 20 minut przed końcem Naci Ünüvar, zdobył drugą bramkę dla Ajaksu, co jeszcze bardziej przybliżyło gospodarzy do mistrzostwa. W ostatnich minutach Feyenoord zmuszony był odważniej zaatakować, ale nie stworzył dużego zagrożenia pod bramką Ajaksu. Piłkarze Johna Heitingi zwyciężyli zasłużenie i sięgnęli po tytuł. Kilka dni temu młodzi Ajacieden wygrali także Puchar Holandii i sezon kończą z dubletem. Brawo!

Ajax Amsterdam U19 2:0 Feyenoord Rotterdam U19

40. Brobbey, 68. Ünüvar

Ajax U19: Reiziger; Regeer (46. Douglas), Rensch, J. Timber, Salah-Eddine; Q. Timber, Llansana, Taylor (90+3. Warmerdam); Ünüvar (87. Pinas), Brobbey (90+4. Dostanic), Hansen.

Feyenoord U19: Koorevaar; Hall, Lewis, Hendriks, Hartman, Geertruida, Touré, Burger, Bannis, El Bouchataoui, Kökcü.