Entertainment

Piękny sezon dobiegł końca, ale pora myśleć już o kolejnej kampanii, która rozpocznie się dla graczy Ajaksu już wkrótce.

KNVB ogłosiło mała zmianę w terminarzu gry o Johan Cruyff Schaal. Spotkanie zostanie rozegranie nie 28 lipca, ale w sobotę 27. Taka zmiana ma na celu pomoc PSV, które będzie miało więcej czasu na przygotowanie do kwalifikacji Ligi Mistrzów. Joden zmierzą się z wicemistrzami kraju na Johan Cruyff ArenA o godzinie 18:00.

Piłkarze, którzy nie mają żadnych obligacji reprezentacyjnych, pojawią się w klubie już 21 czerwca. Od poniedziałku 24 do 29 czerwca, Ajax przebywać będzie w De Lutte. Treningi nie będą otwarte dla publiczności, a w trakcie krótkiego obozu planowane jest zagranie dwóch meczów sparingowych. Selekcję pierwszej drużyny uzupełnią licznie gracze Jong Ajax.

13 lipca, Ajax wyleci do Austrii, gdzie przez tydzień trenować będzie w Bramberg. Również tam planuje się rozegranie dwóch meczów sparingowych, otwartych dla publiczności.

22 lipca, w Nyonie wylosowana zostanie 3 runda kwalifikacji Ligi Mistrzów. Na 5 sierpnia zaplanowano losowanie fazy play-off, w której Amsterdamczycy planują się znaleźć. Aby przedostać się do fazy grupowej Champions League, Ajax musi przebrnąć aż dwie rundy, mimo wybornej gry w tym sezonie.

Sezon ligowy zacznie się w pierwszy tydzień sierpnia. Mecze pierwszej kolejki zostaną rozegrane 2,3 i 4 sierpnia, a program gier powinniśmy poznać w piątek 14 czerwca.

Ekipa Ten Haga rozegra prawdopodobnie więcej spotkań towarzyskich, ale informacje o nich będą podawane na bieżąco.

Część dat w dalszym ciągu może ulec jeszcze zmianie.

Share

Zostaw komentarz