Entertainment, Wywiady

Donny van de Beek ma za sobą bardzo udany sezon w Ajaksie Amsterdam. Pomocnik ma teraz nadzieję na więcej gry w narodowych barwach.

Reprezentacja Holandii przygotowuje się właśnie do udziału w Final Four Ligi Narodów. W spotkaniu półfinałowym Oranje zagrają z Anglikami.

“Tak, to był świetny sezon w Ajaksie i chciałbym zrobić kolejny krok w reprezentacji. Muszę przekonać do siebie selekcjonera, ale jestem dobrej myśli” – powiedział Van de Beek, który ma na koncie 5 występów w kadrze.

“Nie zamierzam narzekać, rozumiem decyzje selekcjonera. Inni zawodnicy również prezentowali się świetnie i też zasługiwali na grę. Jestem wdzięczny za zaufanie Ronalda Koemana nawet gdy nie byłem graczem pierwszego składu w Ajaksie. Przechodziłem trudny okres, ale reprezentacja nadal na mnie liczyła i odczuwałem to wsparcie” – dodał pomocnik w rozmowie z Voetbal International.

Van de Beek został również zapytany o plany na przyszłość i ewentualny transfer.

“Jestem osobą, która z pewnością zachowa spokój. Zobaczymy, co wydarzy się tego lata. Spędzam w Ajaksie znakomity czas i pozostanie tutaj na kolejny rok także będzie czymś dobrym. Przede wszystkim – mój kontrakt obowiązuje do połowy 2022 roku” – wyjaśnił.

Share

Zostaw komentarz