Entertainment

Ajax Amsterdam oficjalnie poinformował, że od kolejnego sezonu szkoleniowcem zespołu Jong Ajax będzie Mitchell van der Gaag, który do niedawna prowadził NAC Breda. Holender podpisał umowę na dwa lata.

47-letni trener w swojej karierze prowadził wcześniej takie kluby jak Maritimo, Belenensen, FC Eindhoven, Excelsior Rotterdam oraz ostatnio NAC Breda. W marcu tego roku klub z Bredy zdecydował się zwolnić szkoleniowca, ale to nie pomogło w walce o utrzymanie.

“Jestem szczęśliwy, że będę mógł tutaj pracować. Trenować największe talenty w kraju to duże wyzwanie. Ajax jest absolutnie topowym klubem, a miniony sezon tylko to potwierdził. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie pracy z tymi młodymi zawodnikami. Naszym zadaniem będzie zbudowanie dobrego mostu, który ma prowadzić do gry w pierwszej drużynie. Naturalnie chcemy też dobrze prezentować się w Keuken Kampioen Divisie” – powiedział Van der Gaag.

“Mamy jasność co do stanowiska trenera Jong Ajax i jesteśmy z tego zadowoleni. Mitchell jest naszym zdaniem odpowiednim człowiekiem do tego zadania. Ma on już spore doświadczenie. Pracował w Eredivisie w ostatnich trzech latach, wcześniej pracował także w Eerste Divisie oraz za granicą. Głównym celem zawodników Jong jest przejście do pierwszej drużyny. Chcemy im to ułatwiać i dlatego zatrudniliśmy Mitchella, który odegra w tym procesie ważną rolę” – skomentował dyrektor sportowy Ajaksu, Marc Overmars.

Na stanowisku trenera Jong Ajax Van der Gaag zastąpi Michaela Reizigera, który od kolejnego sezonu będzie asystentem Erika ten Haga w pierwszej drużynie.

Share

2 komentarze

  1. listekok

    Tak, w Holandii to hit ostatnich lat 😀

Zostaw komentarz