Entertainment, Młodzież

Naci Ünüvar podpisał dziś swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Ajaksem Amsterdam. Utalentowany zawodnik związał się z klubem umową do 30 czerwca 2022 roku.

Ünüvar urodził się 13 czerwca 2003 roku w miejscowości Zeendam i jest uznawany za jeden z największych talentów w akademii Ajaksu. Jego profesjonalny kontrakt wejdzie w życie 1 lipca, kilkanaście dni po jego 16. urodzinach. Holender występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. W tym sezonie grał zarówno w ekipie Ajaksu U17 jak i U19. We wszystkich rozgrywkach rozegrał 34 spotkań, w których zdobył 12 bramek i dołożył 10 asyst. Kilka dni temu wraz z reprezentacją Holandii do lat 17 zdobył mistrzostwo Europy. W meczu finałowym z Włochami wszedł z ławki i zdobył bramkę.

“To wspaniały moment dla mnie i mojej rodziny. Miałem oferty z wielu klubów, ale po prostu chciałem zostać w Ajaksie. Myślę, że to dla mnie najlepsza opcja. Tutaj młodzi zawodnicy zawsze dostają szansę i mogą przebić się szybko do pierwszej drużyny. Wiem, że klub we mnie wierzy. Jestem zadowolony z mojego dotychczasowego rozwoju” – powiedział Ünüvar w rozmowie Ajax TV.

Przy okazji szef akademii De Toekomst, Saïd Ouaali oficjalnie potwierdził, że z Ajaksu odchodzi 16-letni napastnik Dillon Hoogewerf. Zawodnik otrzymał ofertę kontraktu i Ajax usilnie starał się o jego pozostanie, ale ten zakomunikował, że chce kontynuować swoją karierę w innym miejscu. Nieoficjalnie mówi się, że jego nowym klubem będzie Manchester United.

photo: Ajax A1 Watcher (https://www.instagram.com/ajaxa1watcher/)
Share

Jeden komentarz

  1. Crayzie

    I to jest zdrowe, racjonalne podejście, może już czas aby zadebiutował w pierwszym zespole 🙂 Powodzenia 🙂 Co do Hoogewerfa, nikt nie będzie za nim płakał podjął taką a nie inną decyzję, najprawdopodobniej wybrał pieniążki 🤣🤣🤣

Zostaw komentarz