Promowane, Transfery

Czwarty transfer przed nowym sezonem oficjalnie stał się dzisiaj faktem. Lisandro Martínez dołącza do kadry Erika ten Haga.

Defensa y Justicia o porozumieniu pisała już w piątkowy wieczór, ale Ajax zdecydował się potwierdzić doniesienia dopiero po testach medycznych i oficjalnym podpisaniu kontraktu przez Argentyńczyka.

Lisandro związał się z Ajaksem umową do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Amsterdamczycy przelali na konto klubu z Argentyny około 7 milionów euro.

Lisandro Martínez urodził się 18 stycznia 1998 roku w Gualeguay. 21-latek mierzy 178 centymetrów wzrostu i może występować na środku oraz na lewej stronie obrony. W barwach klubu Defensa y Justicia, młody gracz rozegrał 46 spotkań, w których zdobył trzy gole. W Argentynie uznawany jest za jeden z największych talentów oraz jednocześnie za jednego z najlepszych obrońców w całej lidze.

“Martínez jest lewonożnym zawodnikiem, który może występować na kilku pozycjach w obronie. To typ defensora, który dobrze czuje się z piłką przy nodze i chce grać ofensywnie. On wniesie do naszej kadry pewną mentalność, którą chcemy tutaj dobrze wykorzystać. Jest ona porównywalna z tym, co prezentuje jego rodak, Nico Tagliafico. Lisandro wciąż jest młody, więc spodziewamy się, że w kolejnych latach będzie się rozwijał i stanie się jeszcze lepszym graczem” – powiedział dyrektor sportowy Ajaksu, Marc Overmars.

Share

Jeden komentarz

Zostaw komentarz