Entertainment

Czy Hakim Ziyech w przyszłym sezonie może dalej bronić barw Ajaksu Amsterdam? Zdania na ten temat są mocno podzielone.

Marc Overmars udzielił kilka dni temu wywiadu, w którym stwierdził, że odejście Ziyecha jest bardzo prawdopodobne. Pomocnik ma wzbudzać zainteresowanie wielu klubów i jeśli Ajax otrzyma bardzo dobrą ofertę, piłkarz odejdzie. Overmars obiecał Hakimowi wielki transfer, kiedy ten przychodził do Ajaksu i ma zamiar dotrzymać słowa.

Tutaj nasuwa się jednak pytanie, jak duża ma być oferta, aby zaspokoić oczekiwania Ajaksu? Brytyjskie media donoszą, że w kontrakcie Ziyecha znajduje się klauzula, która pozwala mu odejść z klubu za zaledwie 28 milionów euro. Tych informacji nie potwierdziły nigdy żadne rzetelne źródła z Holandii, ani nikt z klubu. Media w Wielkiej Brytanii donoszą ponadto, że Ziyecha widziałyby w swoim składzie wszystkie czołowe kluby ligi: Liverpool, Manchester United, Chelsea czy Arsenal.

Innego zdania, co do przyszłości Marokańczyka jest Henk Spaan. Dziennikarz w swojej kolumnie Het Parool informuje, że Ziyech na pewno nie zmieni klubu z powodów finansowych. Hakim ma zarabiać w Amsterdamie pieniądze porównywalne do tych, które w Tottenhamie inkasują chociażby Jan Vertonghen czy Toby Alderweireld. Odejście Ziyecha do klubów pokroju AS Romy czy Borussii Dortmund (o tych klubach było najgłośniej), nie miałoby w zasadzie większego sensu.

Zdaniem Spaana, piłkarz zmieni klub tylko w momencie, jeśli pojawi się oferta z naprawdę czołówki europejskiej piłki, ale póki co, żaden z takich klubów nie zgłosił się do Overmarsa.

 

Share

Zostaw komentarz