Entertainment

Erik ten Hag wyznał w rozmowie z NOS, iż jest bardzo rozczarowany tym, jak Ajax stracił pierwszego gola w meczu z Tottenhamem Hotspur.

W pamiętnym spotkaniu na Johan Cruyff ArenA, Ajax stracił trzy głupie gole, ale pierwszy był być może najbardziej bezsensowny i zupełnie niepotrzebny.

Tottenham przeprowadził szybką kontrę, po tym jak Matthijs de Ligt i Daley Blind ruszyli do przodu, aby brać udział w rozegraniu rzutu wolnego przez Ajax.

“Koniec końców, piłkarze podejmują swoje własne decyzje, ale styl w jakim to zaimplementowaliśmy nie był dobry. Oni powinni czytać taką sytuację lepiej, ale wiem też, że zarządzać tak bardzo grą w takim momencie jest niemal niemożliwe. To trener powinien był jednak upewnić się, że nie zrobią czegoś takiego, zgadzam się. Sama decyzja nie była zła chociaż ryzykowna, ale szybkość działania i brak pewności siebie nie powinny mieć miejsca.”

Menadżer odniósł się również do możliwej rewolucji, do jakiej może dojść w klubie w letnim okienku.

“Będziemy walczyć o każdego zawodnika, ale rozumiem również graczy, którzy chcą zrobić kolejny krok.”

“Znam życzenia chociażby Hakima, ale wiem też, że na horyzoncie musi pojawić się klub idealny. My również przedstawimy mu nasz obraz i plany.” – dodał Ten Hag, który sam planuje dalej pracować w Amsterdamie, mimo łączenia go z Bayernem Monachium.

“Fantastyczny, piękny klub, ale ja również w takim jestem.” – skwitował Erik.

Share

4 komentarze

  1. marcinsitek1

    Mam pytanie z innej beczki.
    Orientuje się ktoś jak w następnym sezonie będzie wyglądać eliminacja do Ligi Mistrzów.
    W tym sezonie drużyny z miejsc 1-11 miały zapewniony udział grupie LM. W tym momencie gdy patrzyłem na ranking ligowy UEFA to Holandia jest na 11 miejscu. Czyli w następnym sezonie Ajax powinien wejść bez eliminacji. Czy jest inaczej, coś może pominąłem. Cały czas się mówi że musimy grać w eliminacjach.
    Pozdro

Zostaw komentarz