Entertainment, Transfery

Zdaniem Algemeen Dagblad, Vaclav Cerny może trafić do Utrechtu.

FC Utrecht planuje pozyskanie skrzydłowego, którego umowa w Amsterdamie obowiązuje do czerwca 2020 roku.

Kluby prowadzą obecnie rozmowy dotyczące kwoty, jaką Utrecht miałby przelać na konto Amsterdamczyków.

Czeski skrzydłowy stracił ponad rok z powodu poważnej kontuzji kolana. Po powrocie, Cerny zaliczył kilka epizodów w pierwszym zespole, ale nie zdołał do siebie przekonać. Nowy menadżer Utrechtu, Jon van den Brom jest fanem piłkarza i będzie z nim rozmawiał na temat roli w klubie.

Cerny trafił do Ajaksu w 2013 roku jako ogromny talent. Skrzydłowy najwięcej grał za czasów Franka de Boera, który dał mu szansę gry w pierwszym zespole. Kontuzje i inne problemy sprawiły jednak, że Vaclav nigdy nie przebił się do pierwszego składu na stałe.

Share

3 komentarze

  1. mhekwei

    Szkoda, że kontrakt ma krótki. Mógłby pójść najpierw na wypożyczenie – najlepiej tam, gdzie będą jakieś puchary, żeby może i Eredivisie nieco wspomóc. Po roku regularnej gry można by oceniać czy nadrabia dystans do naszych najlepszych skrzydłowych czy jednak trzeba się rozstać. Ale skoro tak się nie da, to można go wypuścić z dobrą opcją odkupu i procentu z kolejnego transferu, gdyby jednak miał nie wrócić.

  2. marcinsitek1

    Ja dałbym mu jeszcze jedną szansę. Albo tak jak kolega wspomniał wcześniej z klauzulą wykupu za rozsądną cenę.

  3. listekok

    Jeżeli go sprzedadzą to muszą zawrzeć w umowie klauzulę ewentualnego odkupu, bo akurat z niego może być jeszcze kiedyś kawał piłkarza.

Zostaw komentarz