Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag mimo łączenia z kilkoma innymi klubami, chce zostać w Amsterdamie.

Menadżer, który poprowadził Ajax do najlepszego sezonu od wielu lat wzbudza zainteresowanie innych klubów, ale póki co nie myśli o zmianie otoczenia.

“Zakładam, że będę trenerem Ajaksu również w kolejnym sezonie. Nigdy nie da się w pełni czegoś zagwarantować. Wiemy jak działa futbol. Moją intencją jest jednak zostać. Mam trzyletni kontrakt, który podpisaliśmy z pewnego powodu. Nie widzę na ten moment powodu, dla którego miałby go nie wypełnić.” – powiedział Erik, zdając sobie sprawę, że powtórka z tego sezonu może być nierealna.

“Oczywiście nie jest to punkt wyjściowy przed każdym sezonem. To co zrobiliśmy w Lidze Mistrzów przeciwko czołowym klubom Europy jest niebywałe. Nie zrobimy tego od tak ponownie. Stajemy też przed trudnym zadaniem, bo na pewno stracimy kilku graczy, którzy są odpowiedzialni za ten sukces. Wyzwaniem będzie stworzenie nowej drużyny, ale głęboko w to wierzę.”

Ten Hag poruszył również temat zmian w swoim sztabie. Od nowego sezonu nie będzie już pracował z Alfredem Schreuderem.

“Jego rola jest tutaj bardzo duża i będzie mi go brakować. Kiedy przychodziłem do Ajaksu, wiedziałem, że to wielka rzecz. Dzisiejszy futbol jest skonstruowany z tak wielu czynników, których nie można robić w pojedynkę. Już w pierwszych rozmowach z Markiem powiedziałem, że będę potrzebował dobrego asystenta. W Ajaksie jest jednak wielkie grono ludzi, którzy odgrywają w tym wszystkim swoją rolę. Łańcuch jest tak silny jak jego najsłabszy punkt. Niezliczona ilość ludzi włożyła swoją cegiełkę w ten niesamowity i piękny sezon. Ajax to wielka marka, ale w tym sezonie z pewnością w końcu to potwierdziliśmy.”

Menadżer odniósł się również do nagrody Rinusa Michelsa, którą odebrał w piątek.

“Inni nominowani również zaliczyli dobre sezony. Koniec końców padło na mnie, co jest oczywiście fajnym wyróżnieniem. Mieliśmy jednak doskonała i unikalną drużynę. ta ekipa grała fantastyczną piłkę i zaliczyła sporo świetnych wyników. Świetnie było tego doświadczyć.”

Share

Jeden komentarz

  1. piotrwozniakowski

    Oby nie było jak z Boszem. Jeśli zrobią mu w klubie wyprzedaż to i on ucieknie.

Zostaw komentarz